Kanoe.cz

Z vedra do ledové vody. V Liptovském Mikuláši bojují vodní slalomáři

areal O. CibakaSvětový pohár ICF ve vodním slalomu odstartoval první kvalifikační souboje v Liptovském Mikuláši. Takřka všem závodníkům se podařilo dostat do semifinálových jízd. Kajakář Ondřej Tunka i singlkanoista Tomáš Rak předvedli v chladném počasí druhou nejrychlejší jízdu.

Slovinec Jure Lenarčič si připsal v kvalifikaci singlkanoistů nejrychlejší jízdu, ale hned za ním se také s čistým zápisem umístil český reprezentant. Tomáš Rak si prskavec a tunkapohodlně zabezpečil postup do semifinále z 2. místa: „Jelo se mi dost zle, protože se strašně ochladilo a je tady docela zima. V první půlce jízdy to vypadalo hodně blbě, ale pak jsem to začal docela tlačit a nakonec to docela stačilo. S výsledkem jsem spokojený, ale zítra se mění trať a jede se zase od nuly. Budu se snažit zajet co nejlíp,“ řekl Rak.

V semifinále uvidíme i Michala Jáně, který dnes skončil pátý. Ve druhé jízdě si kvalifikaci vybojoval i Lukáš Rohan.

Mezi kajakářkami neměla s postupem potíže ani Kateřina Kudějová, která zajela čtvrtou nejrychlejší kvalifikační jízdu. První pozici vybojovala Rakušanka Kuhnleová. Dobrý výkon podala i osmá Barbora Valíková. Amálie Hilgertová si musela jízdu zopakovat a suverénně postoupila, stejně jako i Veronika Vojtová.

Tomas RakOdpoledne měli kvalifikaci naplánovanou kajakáři a singlkanoistky. Aktuální mistr světa Ondřej Tunka předvedl druhou nejlepší kvalifikační jízdu za Britem Forbsem-Cryansem.
„Dneska to bylo hodně náročné, protože byla zima a voda ledová. Bylo těžký se rozhýbat, ale docela jsem se do toho dostal. Paradoxně jsem to zkazil na té nejlehčí pasáži. Zastavilo se mi to nahoře před druhou bránou. Ale potom se mi to podařilo rozjet. Zítra máme netradičně volno kvůli změně programu, tak si dlouho pospím, zahraju si kulečník, pojedu povzbuzovat kajakářky a navštívím nějakou cukrárnu,“ plánoval mistr světa Ondřej Tunka.

Jiří Prskavec a Vít Přindiš si rozdělili 9. a 10. postupové místo. Semifinálová třicítka neutekla ani Luboši Hilgertovi na 27. místě.

KudejovaKajakářka Gabriela Satková je nejmladší v reprezentačním týmu a semifinále musela zajet druhou jízdou. „Oproti první jízdě jsem se určitě zlepšila, protože jsem se docela dlouhou dobu vracela k bráně číslo 15,“ popsala Satková, která pak doplnila již kvalifikovanou Terezu Fišerovou (18. místo v kvalifikaci). Postup utekl jen Kateřine Havlíčkové. První dvě místa v kategorii C1 žen obsadily sestry Foxovy.

V sobotu 23. června jsou na programu semifinálové a finálové jízdy C1 mužů, K1 žen a C2 mix.

 

Live přenos na webu ČT SPORT -
https://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/vodni-sporty/376843-zive-sp-ve-vodnim-slalomu-v-liptovskem-mikulasi/

hbb tvMáte na televizním přijímači HbbTV? Pusťte si přenos na vaší TV (červeným tlačítkem spusťte HBBtv, vyberte iVysílání, najeďte na vysílání živě)


 

Výsledky live: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/liptovsky-mikulas-2018/rankings-results
Program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/liptovsky-mikulas-2018/schedule

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF