Kanoe.cz

Evropa je u nás po dvaceti letech. Je na co navazovat

kajakKdyž se naposledy konalo v České republice mistrovství Evropy ve vodním slalomu, byla naše současná největší želízka dětmi (mateřskou) školou povinnými. Vítkovi Přindišovi bylo devět, Ondrovi Tunkovi osm a Jířovi Prskavcovi pouhých pět let. Je to totiž dvacet let, naposledy se o evropské medaile závodilo v tuzemských vodách v roce 1998. Nikoliv v Praze-Troji, nýbrž v Roudnici nad Labem.

„Chceme navázat na tuto tradici, byť už uplynulo tolik roků,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci Jiří Rohan, předseda organizačního výboru současného šampionátu, který tehdy působil jako trenér. „Jen rozpočet a účastnická čísla byla tehdy jiná,“ připomněl počet 27 přihlášených zavodnicizemí, 223 závodníků a sumu 9,1 milionů korun, který tato akce letos spolkne.

Mezitím „obletělo“ vodácké EURO celý starý kontinent, od Británie, přes Itálii, Makedonii a Slovensko až po Polsko a Německo. A Česko v těchto šampionátech velmi intenzivně sbíralo medaile. V historickém pořadí získalo Česko 81 cenných kovů, z nichž bylo 11 zlatých a v historických tabulkách mu patří třetí místo za Slovenskem (90 medailí) a Německem (88).

Pět titulů mistra Evropy vybojovala za svoji dlouhou a pestrou kariéru slovenská legenda Elena Kaliská. Ten první právě v Roudnici v roce 1998.

tunka„Velmi ráda na to vzpomínám a na závody do Česka se vždy ráda vracím,“ řekla ve čtvrtek na tiskové konferenci. „I toto mistrovství je pro mě velká výzva, snažím se udržet ve formě s mladšími závodnicemi, to víte, jsem už starší škola,“ dodala s úsměvem sympatická závodnice. „Další cíle si už nedávám, nechci předbíhat, co bude dál,“ nechala věci budoucí otevřené.

Její velkou soupeřkou může o víkendu být v kategorii K1 o generaci mladší Kateřina Kudějová, mistryně světa z Londýna 2015. „Tak dlouho jako Elena nevydržím závodit. Žádný konkrétní cíl si nedávám, letos jsem měla problémy s alergiemi, ale teď už jsme v pohodě,“ řekla novinářům. Na to zareagoval organizační šéf a bývalý skvělý závodník Jiří Rohan. „Kateřina vždy v takové fázi jezdila jira Mnejlépe a může mít ty nejvyšší cíle.“

Když už píšeme o dvacet let starém mistrovství Evropy, tak „zkušenosti“ s tím má Jířa Prskavec. „Tehdy tam závodil táta a byl čtvrtý. Já se mu snažím vyrovnat a být ještě lepší, takže mým cílem je být lepší než on,“ usmál se Prskavec junior.

-red-

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF