Kanoe.cz

Neobyčejně silná generace závodníků, hodnotí vodní slalomáře šéftrenér Jiří Pultera

IVR 9091Poprvé od roku 1993 hostilo jedno město spojený světový šampionát vodních slalomářů a sjezdařů na divoké vodě (27. září – 1. října 2017). Česká výprava ve francouzském Pau se svými patnácti medailemi opět přiřadila mezi nejúspěšnější. Osm z nich přivezli vodní slalomáři. Medailovou bilanci vylepšily i nové disciplíny. Jiří Pultera, šéftrenér kanoistiky – slalomu, zhodnotil jednotlivé disciplíny i to, co se povedlo více nebo méně.

„Hned v úvodu bych chtěl uvést, že si myslím, že tak výborné výsledky, jakých jsme na mistrovsví světa dosáhli, nepotřebují moc velkého a dlouhého komentáře,“ začal Jiří Pultera svoje vyhodnocení výsledků vrcholu letošní slalomářské i sjezdařské sezóny.

IVR 9593 Vavrinec Hradilek AXTREM kajak MS FrancieKajak mužů – K1M

Skutečnost, že získá Ondřej Tunka titul mistra světa, a že ve stejném závodě skončí Vít Přindiš na 2. místě, by si v průběhu sezony nedokázal představit ani ten největší snílek. I vítězství v závodě týmů potvrzuje naši bezkonkurenční úroveň této kategorie. Navíc pouze jeden dotyk dělil Jirku Prskavce od finálové účasti.
Při této příležitosti bych chtěl připomenout i mírně opomenuté vítězství Vavřince Hradilka v nové disciplíně canoe slalom crossu.

Kanoe žen – C1Ž

stribrna Tereza Fiserova 4Je nová olympijská disciplína a je příjemné konstatovat, že se tato kategorie stala naší druhou nejúspěšnější disciplínou, což potvrdila Tereza Fišerová vynikajícím 2. místem, Eva Říhová 12. místem a Monika Jančová 15 místem. Poměrně velkým překvapením bylo třetí místo v závodě týmů, které naše závodnice doslova vybojovaly. Podle mého názoru může být kánoe žen v budoucnu naši nejúspěšnější disciplínou s ohledem na to, že dvě závodnice jsou ještě v juniorském věku.

Kajak žen – K1Ž

Na kajaku příjemně překvapila 5. místem dnes již zkušená závodnice Kateřina Kudějová, která na MS dokázala předvést nejlepší letošní jízdu. Mladé závodnice Kudejova Katerina K1 zeny SMF MS Francie 1Amálie Hilgertová a Karolina Galušková zůstaly bohužel za hranicemi semifinálového postupu. Na druhé straně nesmíme opomenout výborné 3. místo Amálie Hilgertové v nové disciplíně canoe slalom crossu.

Kanoe mužů – C1M

Bylo na tomto šampionátu nejméně úspěšnou kategorií, když naši dva nejzkušenější závodníci Vítězslav Gebas a Michal Jáně, skončili za branami finále. Naše velká naděje a překvapení letošní sezony Matyáš Lhota zaplatil nováčkovskou daň již v kvalifikaci, ve které jel jeden z nejrychlejších časů, ale nasbírané trestné body ho zanechaly za branami semifinále

Kanoe dvojic - C2M

kaspar sindlerJe poměrně zajímavé sledovat, že si tato disciplína, ač dnes již neolympijská, drží vysokou sportovní úroveň. Dvojice Jonáš Kašpar – Marek Šindler kralovali kvalifikačnímu závodu i semifinále a z uvedeného důvodu 4. místo z finálového závodu bylo pro ně samotné zklamáním. Další dvě lodě Ondřej Karlovský – Jakub Jáně a Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň se nedokázali probojovat do finálového závodu.

Kanoe smíšených dvojic – C2 mix

22118037 10213896110387858 1010889394 oJe zcela nově obnovenou disciplínou a do poslední chvíle nebylo jasné, jestli účast v tomto závodě bude dostačující pro to, aby mohla být soutěž hodnocena jako oficiální, což se nakonec zdařilo. A díky této skutečnosti jsme do závodu přihlásili dvě dvojice. Příjemným překvapením v tomto závodě bylo 3. místo Veroniky Vojtové s Janem Maškem. Naše velmi favorizovaná posádka Tereza Fišerová s Jakubem Jáněm obdržela ve finálovém závodě spornou penalizaci za neprojetí jedné z branek, což je odsunulo na 6. místo.

Hlídky

Šampionát začal pro vodní slalomáře neobvykle – soutěžemi hlídek už v úterý 26. září. Tým kajakářů ve složení Vít Přindiš, Jiří Prskavec a Ondřej Tunka dokázal 20170926 00227 Pauobhájit zlato v závodě hlídek. Bronz přidal tým singlkanoistek ve složení Tereza Fišerová, Monika Jančová a Eva Říhová.

Na závěr bych chtěl konstatovat, že i když si nevedu žádné podrobné statistiky, považuji výsledky z letošního MS za nejlepší v moderní historii vodního slalomu, za což můžeme určitě vděčit mnoha faktorům, ze kterých podle mého názoru považuji za nejdůležitější, že jsme maximálně dokázali využít možnosti tréninku v místě šampionátu. Dalším faktorem je před několika lety nově nastavený systém Top teamu, jak v seniorské, tak v juniorské reprezentaci, který podle mého názoru značně urychlil nástup a úspěšnost mladých závodníků. A nakonec asi ten nejdůležitější faktor, že se nám sešla neobyčejně silná generace závodníků.

Za vyhodnocení děkujeme!

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Instagram #czechcanoe

2019 Oceania Championships

AusOpen 2019

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV


letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF