Kanoe.cz

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se připravují na vyrovnaný boj

JonakKasparDruhé místo v celkovém hodnocení Světového poháru ve vodním slalomu bylo pro ně zklamáním. Cílili výše. Od cenné trofeje je nakonec dělily jen dva body. Teď, na mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě ve francouzském Pau (26.9 – 1.10) budou mít naši deblkanoisté medailové ambice. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem jsou jednou z největších nadějí českého týmu. Medaile ale nebudou zadarmo.

Vítěz Světového poháru Vít Přindiš, obhájce titulu mezi kajakáři, Jiří Prskavec, talentovaná singlkanoistka Tereza Fišerová, nebo obhájkyně mezi kajakářkami Kateřina Kudějová. Ti všichni budou mít tento týden mysl upřenou na nejvyšší příčky světového šampionátu ve Francii.

Po bronzové medaili z mistrovství Evropy by si medailové skóre chtěli vylepšit i Jonáš Kašpar a Marek Šindler v už neolympijské kategorii C2 mužů. Po tom, co jim medaile v Riu de Janeiro utekla, nastoupili do této sezóny v plné síle a ještě motivovanější. Z mistrovství Evropy si přivezli bronz, na prvním Světovém poháru v Troji absolutně deklasovali startovní pole a bez problémů zvítězili, z druhého závodu SP přivezli další stříbro, v Markkleebergu opět vyhráli. Až dvě čtvrtá místa v kaspar sindlerIvrei a Seu je odsunula z vedoucí pozice celkového hodnocení Světového poháru ICF.

I přes přední umístění a menší počet startujících bude kategorie C2 mužů na velmi vysoké úrovni a o medailích rozhodne každé zaváhání.
„Pravdou je, že kategorie C2 je ve většině závodů mezi nejvyrovnanějšími. Se změnou na neolympijskou kategorii omezilo hodně národů jejich podporu, čímž ale pouze odpadly horší lodě. Pevné a výkonnostně nejlepší jádro zůstalo, takže lze říct, že úroveň závodu neklesla, naopak je menší prostor pro chyby,“ upřesňuje Jonáš Kašpar.

„Vítěz se ze startovky určit prakticky nedá, ani s ohledem na letošní výsledky. Vyhrát může každý,“ dodává Marek Šindler.

kaspar sindler 1Podmínky v dějišti MS jim vyhovují a chválí i servis české výpravy.
„Místní trať známe jak z minulých let, tak letošní přípravy tady. Celkově se řadí mezi nejtěžší vody v Evropě, na kterých se závodí. To nám všem Čechům určitě vyhovuje. Podle příprav, které probíhají, se dá odhadnout, že pořadatelé z toho udělají opravdu velkou akci. Zázemí i servis okolo vypadají velmi slibně. Zbytek zázemí v režii našeho teamu je zařízen na výbornou, jako vždy,“ pochvaluje si Jonáš Kašpar.

Foto: Jan Homolka

Oficiální stránka: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017

Live výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/rankings-results

1.SP Liptovský Mikuláš

info LM
Online výsledky 

Záznam 1. SP
ČT Sport
po 25.6. 14:30

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF