Kanoe.cz

Vítězství bylo hodně vysoko, řekl sedmý na Světovém poháru Rohan

Rohan1Světový pohár ICF ve vodním slalomu v neděli (3.9) nepřinesl kajakářkám a singlkanoistům medailová umístění. Nejlépe se ve městě Ivrea vedlo Lukáši Rohanovi v kategorii C1 muži, který si odnesl konečné sedmé místo. Kajakářky se do finále neprobojovaly.

Lukáš Rohan má za sebou náročné léto, kdy startoval na MS i ME do 23 let. Dopoledne postupoval ze semifinále jako pátý nejlepší. „Vítězství bylo dneska hodně vysoko, dvě chyby mě stáli třetí místo. Jezdím teď v obrovské pohodě. Doufám, že výsledek dokážu ještě vylepšit ve Španělsku,“ řekl po závodě Rohan. Vítězství patří podobně jako v Praze - Troji Němci Tasiadisovi.

Hilgertova ASemifinále se ráno nepovedlo trojici českých kajakářek, kdy Amálie Hilgertová, Tereza Fišerová a Kateřina Kudějová obsadili 13. až 15. místo. Vítězství připadlo německé závodnici Funkové.

Seriál Světových pohárů ICF se teď přesouvá na oblíbenou olympijskou trať v Seu d´Urgell. O nejlepší tři místa v celkovém hodnocení letošního seriálu zabojuje kajakář Vít Přindiš, singlkanoistka Tereza Fišerová a deblkanoisté Kašpar se Šindlerem.

"Je dobré, že po čtyřech závodech máme tři lodě na medailových pozicích celkového pořadí Světového poháru. Navíc Vít Přindiš může jako první český kajakář Kudejova Ivreavyhrát celkově,“ upřesnil šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Foto: Bálint Vekaszy, ICF

ODKAZY:

• Online výsledky

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF