Kanoe.cz

Úspěšná kvalifikace i příjemné překvapení od reprezentačních nováčků

ivreaItalská Ivrea hostí tento víkend Světový pohár ICF ve vodním slalomu (1. – 3.9.). V dopoledním závodě nedovolili Češi žádné nepříjemné překvapení. Do semifinále pohodlně postoupili elitní kajakáři Vavřinec Hradilek i Vít Přindiš. Hradilek si v závodní jízdě dokonce dovolil jedno otočení lodi na přes ruku a ukázal italským divákům, v jaké pohodě na v pořadí už čtvrtý Světový pohár dorazil.

„Až na poslední dvě brány jsem s jízdou hodně spokojený, v letošním roce jsem se rozhodl netrávit všechen čas s týmem. S přítelkyní jsme na poslední dva poháry vyrazili karavanem a mám tak prostor trochu si odlehčit hektický závodní program a vyrazit na chvilku na kolo nebo do hor,“ svěřil se Hradilek.

Příjemným překvapením je postup juniorského Tomáše Zimy. Letošní juniorský vicemistr světa z Bratislavy, postoupil do semifinále hned první jízdou. První zkušenost v seniorském týmu hodnotí velmi pozitivně. „Jsem rád, že jsem od šéftrenéra Pultery dostal možnost vyzkoušet si nejvyšší světovou soutěž, jsou to pro mě nesmírně důležité zkušenosti,“ pochvaloval si Zima. Brány semifinále se bohužel zavřely druhému českému nováčkovi Michaelovi Matějkovi, který se mezi světovou elitou nedokázal prosadit.

Tradičně silnou kategorií jsou deblkanoe. Olympijská dvojice Kašpar – Šindler ovládla kvalifikaci a Jonáš Kašpar v cíli směrem k novinářům uvedl „Rozhovor si schovejte na finále, v letošním roce se nám vrátila chuť závodit a na vodě nás to zase nesmírně baví.“ V semifinále se můžeme těšit i na Koplíka s Vrzáněm a bratrskou dvojici Heger – Heger, kteří jsou na startu Světových pohárů vůbec poprvé.

České singlířky si v kvalifikaci nepřipustili žádné komplikace a v čele s univerzálkou Terezou Fišerovou, která startuje i na kajaku jdou pohodlně do semifinálových bojů. Po roční pauze se na světovou úroveň vrací Kateřina Havlíčková (Hošková), tentokrát jí na břehu fandí nejen manžel Honza Havlíček, ale i půlroční dcera Růženka.

Ani kajakářky si nenechaly ujít postupové místa a tak v semifinále uvidíme dnes dvanáctou Kateřinu Kudějovou, Amálii Hilgertovou, a opět i Terezu Fišerovou.

V odpoledním programu se první kolo singlkanoistům nevyvedlo úplně podle představ, kdy se v první jízdě kvalifikoval jenom dvacátý Václav Chaloupka. Ve druhém kole se do semifinále ale probojoval i Lukáš Rohan a Michal Jáně. Dnešní den ale vystavil stopku pro talentovaného Matyáše Lhotu.
V sobotu se rozdají medaile v kategoriích C2 muži, C1 ženy a K1 muži.

Foto: Bálint Vekaszy, ICF

Výsledky

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF