Kanoe.cz

Dramatický boj o auto na rok vyhrála v ČP kajakářka Kudějová

Kudejova Lipno 2Kajakářka Kateřina Kudějová má k dispozici automobil na rok zdarma. Právo užívat vozidlo Škoda Octavia v hodnotě půl milion korun od společnosti Autotreid si v dramatickém finále Českého poháru skupiny ČEZ pod lipenskou přehradou vybojovala díky nedělnímu vítězství. Oba poslední závody seriálu v sobotu i v neděli na nejtěžších peřejích v České republice vyhrál kajakář Vít Přindiš a dokázal, že má před blížícím se mistrovství světa na konci září v Pau výbornou formu.

Podobný kousek jako Přindišovi se podařil kanoistovi Lukáši Rohanovi, jenž nedávno vybojoval bronz na mistrovství světa do 23 let, dvakrát přemožitele nenašli ani deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně. Pozoruhodný kousek se podařil Kateřině Havlíčkové, která ve svém prvním závodu po krátké mateřské přestávce v sobotu dokázala vyhrát novou olympijskou kategorii C1 ženy. Mezi vodními slalomáři byla dlouhé roky známá jako Kateřina Hošková.

Boj o auto ale nově i o prize money byl dramatický do poslední chvíle. Před závěrečnými posledními dvěma závody na Lipně vedla Kudějová před Ondřejem Tunkou o tři body, ale sobotní závod se jí nevydařil a kajakář ji v průběžném pořadí předstihl o 14 bodů. Tunka obsadil v neděli však po chybě v závěru trati až čtvrté místo a v konečném hodnocení prohrál auto o čtyři body. Před něj se dostal v konečném bodovém hodnocení ještě Přindiš, jemuž roční pronájem automobilu zdarma utekl o tři body, o smůle může hovořit Rohan, jenž byl nakonec v boji o auto druhý s mankem jediného bodu na Kudějovou.

Kudejova Lipno„Závody jsou letos mnohem lepší, protože si každý chce něco vydělat,“ uvedla Kudějová, která kromě autě dostane 20.000 korun za celkové pohárové vítězství. „I já jsem to prožívala, snažila jsem a to auto jsem chtěla od začátku. Poslední závody se mi ale moc nedařily a v sobotu jsem se s autem už trochu rozloučila. Ale nakonec se to podařilo,“ radovala se Kudějová. „Byla jsem zklamaná, že mi to nejde, ale neděle ukázala, že ta jízda byla dobrá a že to dokážu sjet bez chyby,“ doplnila.

Prindis Lipno

Přindiš si pochvaloval, že vyhrál dvakrát i přesto, že má za sebou pět týdnů intenzivního tréninku a není v ideální formě. Byl jsem z toho docela překvapený,“ povídal Přindiš, který vyhrál v sobotu v dramatu, neboť do 33 setin se vešlo pět nejrychlejších kajakářů. Přindiš přitom na Lipně jezdil na starším typu lodi, na blížící poslední dva závody SP bude mít nový model. „Uvidíme, jak to půjde dál, ale teď jsem docela nadšený, zajel jsem čtyři rychlé a čisté jízdy,“ prohlásil.

Odkazy:

Live Stream na CzechCanoe YouTube www.youtube.com/czechcanoe 

Všechny streamy z ČP ČEZ: 
http://bit.ly/2017CPCEZ-youtube 

Oficiální facebook svazu: 
https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Událost na facebooku: Český pohár Skupiny ČEZ


Stránky závodu: 
http://rvp.results.cz/kalendar_detail.php?id=2209 

Propozice závodu sjezdařů: 
http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=1124 

Průběžné pořadí a výsledky: 
http://www.slalom-world.com/slalom-cesky-pohar/ 

Soutěž o auto: 
http://slalom-world.com/slalom-cesky-pohar/cp2017auto.php 

Instagram: CzechCanoe

Fotky na 
www.zonerama.com/kanoe

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF