Kanoe.cz

První medaile z MS juniorů a závodníků do 23 let. Stříbro pro Fišerovou a Zimu

FiserovaAž dvanáct finálových míst si v pátek (21.7) vybojovali čeští reprezentanti na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Čunově, nedaleko Bratislavy. Kajakáři a singlkanoistky nakonec získali dvě stříbra a dva bronzy v podání Terezy Fišerové, Tomáše Zimy, Jana Bárty a bratrů Hegerových.

V areálu vodních sportů Divoká voda se v semifinále nejlépe dařilo kajakáři Tomáši Zimovi, který do finále postoupil jako nejrychlejší kajakář mezi juniory. „Ze začátku jsem měl respekt, ale pak to ze mě opadlo. Kombinace brán 4-5 byla hodně těžká, ale vyšlo mi to, jak jsem vůbec nečekal, takže potom jsem už slyšel lidi na břehu a nechal jsem to úplně zadarmo. Když jsem byl u poslední protivody, byl jsem si už hodně jistý,“ řekl po semifinále kajakářů Zima.

V odpoledním finále mířil na nejvyšší pozici, ale po chybě v závěru tratě se musel spokojit se stříbrem. „Pocity po finále jsou úžasné, až na ten poslední šťouch. Trochu to byla smůla, ale jinak jsem z druhého místa úplně nadšený. A jsme na stupni vítězů dva, takže o to větší je to paráda. Všichni na mně ze břehu strašně řvali a táhli mně do cíle. Vycházelo mi to odshora až dolů, až na těch posledních dvou protivodách jsem zaslechl, že vedu, tak jsem to chtěl pojistit, a to byla chyba. Měl jsem to odpálit a bylo by to tam,“ okomentoval trochu zklamaně Zima. Vítězství si připsal Rakušan Felix Oschmauz.

Dalším finalistou v této kategorii se stal osmý Jan Bárta, který se ve finále ještě zlepšil a nakonec vybojoval cenný bronz. „Ještě mi to nedochází, jsem úplně nadšený. Mám tady mamku, která přijela s babičkou a dědou, takže podpora určitě byla. Doufám, že bude i nějaká oslava,“ řekl Bárta.

Mezi singlkanoistkami do 23 let si finálovou účast vyjela z 5. místa Tereza Fišerová a devátá Martina Satková. Tereza Fišerová předvedla ve finále druhou nejrychlejší jízdu a přidala do české sbírky další medaili. „Nemůžu tomu uvěřit. Jsem s tou jízdou nesmírně spokojená, jelo se mi fakt dobře a i ten čas byl dobrý. Předběhla mě jen Mallory Franklinová, která vyhrává i světové poháry mezi dospělými, takže pro mě je to neskutečný úspěch,“ popsala svoje pocity v cíli stříbrná medailistka i ze seniorského ME v Tacenu.

V juniorské kategorii obsadilo kompletní české trio kanoistek Eva Říhová, Gabriela Satková a Alexandra Vrbová pozice 2 až 4. Finálové pořadí nakonec bez medaile – Gabriela Satková čtvrtá, Alexandra Vrbová pátá a Eva Říhová osmá.

Bratři Hegerovi přidali v pátek večer další medaili v C2. Bronz v kategorii do 23 let si deblkanoisté velmi cenili: „Vrch tratě byl hodně povedený. Na mezičase jsme vedli a všechno klouzalo, jak mělo. Pak přišla kombinace 14-15-16, tam jsme trochu zaváhali, couvali jsme ji a trošku jsme tam nechali. Pak přišel smolný šťouch, ale třetí místo je pěkné," řekli závodníci v cíli.

Juniorští deblkanoisté měli finálovou účast jistou kvůli nízkému počtu lodí. Duo Pohanka, Wendl se ze třech startujících lodí umístilo nejvýše. Vrublovský s Novotným skončili druzí.

Pro aktuální informace sledujte náš Czech Canoe instagram i facebook https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/bratislava-2017/rankings-results

Program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/bratislava-2017/schedule

Oficiální web: http://canoebratislava.sk/

Live stream (youtube): https://www.youtube.com/c/planetcanoe/

 Foto: Alena Ceplová

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF