Kanoe.cz

První medaile z MS juniorů a závodníků do 23 let. Stříbro pro Fišerovou a Zimu

FiserovaAž dvanáct finálových míst si v pátek (21.7) vybojovali čeští reprezentanti na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Čunově, nedaleko Bratislavy. Kajakáři a singlkanoistky nakonec získali dvě stříbra a dva bronzy v podání Terezy Fišerové, Tomáše Zimy, Jana Bárty a bratrů Hegerových.

V areálu vodních sportů Divoká voda se v semifinále nejlépe dařilo kajakáři Tomáši Zimovi, který do finále postoupil jako nejrychlejší kajakář mezi juniory. „Ze začátku jsem měl respekt, ale pak to ze mě opadlo. Kombinace brán 4-5 byla hodně těžká, ale vyšlo mi to, jak jsem vůbec nečekal, takže potom jsem už slyšel lidi na břehu a nechal jsem to úplně zadarmo. Když jsem byl u poslední protivody, byl jsem si už hodně jistý,“ řekl po semifinále kajakářů Zima.

V odpoledním finále mířil na nejvyšší pozici, ale po chybě v závěru tratě se musel spokojit se stříbrem. „Pocity po finále jsou úžasné, až na ten poslední šťouch. Trochu to byla smůla, ale jinak jsem z druhého místa úplně nadšený. A jsme na stupni vítězů dva, takže o to větší je to paráda. Všichni na mně ze břehu strašně řvali a táhli mně do cíle. Vycházelo mi to odshora až dolů, až na těch posledních dvou protivodách jsem zaslechl, že vedu, tak jsem to chtěl pojistit, a to byla chyba. Měl jsem to odpálit a bylo by to tam,“ okomentoval trochu zklamaně Zima. Vítězství si připsal Rakušan Felix Oschmauz.

Dalším finalistou v této kategorii se stal osmý Jan Bárta, který se ve finále ještě zlepšil a nakonec vybojoval cenný bronz. „Ještě mi to nedochází, jsem úplně nadšený. Mám tady mamku, která přijela s babičkou a dědou, takže podpora určitě byla. Doufám, že bude i nějaká oslava,“ řekl Bárta.

Mezi singlkanoistkami do 23 let si finálovou účast vyjela z 5. místa Tereza Fišerová a devátá Martina Satková. Tereza Fišerová předvedla ve finále druhou nejrychlejší jízdu a přidala do české sbírky další medaili. „Nemůžu tomu uvěřit. Jsem s tou jízdou nesmírně spokojená, jelo se mi fakt dobře a i ten čas byl dobrý. Předběhla mě jen Mallory Franklinová, která vyhrává i světové poháry mezi dospělými, takže pro mě je to neskutečný úspěch,“ popsala svoje pocity v cíli stříbrná medailistka i ze seniorského ME v Tacenu.

V juniorské kategorii obsadilo kompletní české trio kanoistek Eva Říhová, Gabriela Satková a Alexandra Vrbová pozice 2 až 4. Finálové pořadí nakonec bez medaile – Gabriela Satková čtvrtá, Alexandra Vrbová pátá a Eva Říhová osmá.

Bratři Hegerovi přidali v pátek večer další medaili v C2. Bronz v kategorii do 23 let si deblkanoisté velmi cenili: „Vrch tratě byl hodně povedený. Na mezičase jsme vedli a všechno klouzalo, jak mělo. Pak přišla kombinace 14-15-16, tam jsme trochu zaváhali, couvali jsme ji a trošku jsme tam nechali. Pak přišel smolný šťouch, ale třetí místo je pěkné," řekli závodníci v cíli.

Juniorští deblkanoisté měli finálovou účast jistou kvůli nízkému počtu lodí. Duo Pohanka, Wendl se ze třech startujících lodí umístilo nejvýše. Vrublovský s Novotným skončili druzí.

Pro aktuální informace sledujte náš Czech Canoe instagram i facebook https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/bratislava-2017/rankings-results

Program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/bratislava-2017/schedule

Oficiální web: http://canoebratislava.sk/

Live stream (youtube): https://www.youtube.com/c/planetcanoe/

 Foto: Alena Ceplová

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF