Kanoe.cz

Boj o nominaci vodních slalomářů startuje na Trnávce

cpCEZNejbližší dva víkendy rozhodnou o tom, kdo z českých vodních slalomářů bude reprezentovat na mistrovství Evropy a světa i na Světových pohárech. Před čtyřmi nominačními závody na Trnávce a v Roudnici nad Labem má díky titulu mistra Evropy a bronzové olympijské medaili jistotu startu jen kajakář Jiří Prskavec. O nominaci bude usilovat i devětačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která načíná třicátou závodní sezonu.

Dvojnásobná olympijská vítězka si pochvalovala vydařenou přípravu, při které ji neomezovaly zdravotní problémy. "Myslím, že je dobře, že jsem se tou přípravou neprotrápila jako některé roky," řekla na dnešní tiskové konferenci. Do boje o reprezentaci vstupuje s dobrým pocitem. "Je to určitě deviza. Ale i dobrá příprava se může pokazit jedním špatným záběrem," poznamenala.

20170504 101817Byla by ráda, kdyby mohla na vrcholných akcích reprezentovat. "Ale člověk nemládne, je to každý rok těžší a těžší, holky jdou nahoru," doplnila mistryně světa z let 1999 a 2003.
Mezi její konkurentky bude patřit také Kateřina Kudějová, světová šampionka z roku 2015, která by měla na podzim v Pau obhajovat titul.

Sedmadvacetiletá Kudějová byla loni pátá na mistrovství Evropy a po chybě ve finále obsadila desátou příčku na OH. Před nominačními závody zatím nervozitu nepociťuje. "Beru to tak, že i kdybych si to nevyjela, tak aspoň budu víc doma. Hlavně tam letos není ta olympiáda, takže mě to úplně nevyděsí, když si to nevyjedu," řekla.

O dvě volná místa mezi kajakáři bude usilovat také stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek. Tomu se nelíbí podmínky v Roudnici, kde se na nové trati uskuteční druhá polovina kvalifikace. "Ta trať je naprosto nepřipravená. Není dodělaná a ta regulérnost, myslím, bude na hranici. Nejenom na vodě, ale i mimo vodu," řekl.
Jako novopečený otec bude o zařazení do reprezentačního týmu bojovat kanoista Vítězslav Gebas, čtvrtý muž loňské olympiády v Riu. Dnes ráno se mu narodila dcera Vivien. "Nespal jsem a jsem za to rád, protože mi nic neuteklo. Jsem rád, že jsem u toho mohl být a vidět, co to obnáší, protože jsem mohl přestřihnut pupeční šňůru," vyprávěl.

Ze čtyř závodů se do nominace započítají tři nejlepší výsledky podle pořadí. Za první místo je jedenáct bodů, za druhé devět a jeden bod obdrží ještě desátý finalista.

Live výsledky zde

Live stream zde

 

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF