Kanoe.cz

Vodní slalomáře čeká Australian Open, pojede i Prskavec

2017 AusOpen

Dvaadvacet českých vodních slalomářů včetně úřadujících mistrů světa kajakářů Jiřího Prskavce a Kateřiny Kudějové se od pátku do neděle zúčastní skvěle obsazeného závodu Australian Open na olympijské dráze v Penrithu. Na trati, na níž v roce 2000 získala své druhé olympijské zlato, pojede také nestárnoucí kajakářka Štěpánka Hilgertová, která pokračuje v kariéře a pokusí se na jaře opět dostat do reprezentačního týmu, v němž je nepřetržitě od roku 1988.

 

Hilgertová v dubnu oslaví devětačtyřicáté narozeniny a může tak letos oslavit třicátou sezonu v řadě v národním týmu, do kterého se z domácí nominaci kvalifikují tři kajakářky.  V loňské sezoně si přípravu protrpěla vinou zranění ramene a nevyjela si nominaci na olympijské hry. I proto pokračuje. „Nebylo to snadné se rozhodnout, ale loni se to moc nepovedlo, neměla jsem z toho dobrý pocit. Tak jsme s rodinou udělali plán a zatím to jde dobře,“ hlásila z Austrálie Hilgertová.

Prskavec s Kudějovou vyhráli mistrovství světa před dvěma lety v Londýně. Loni na olympijských hrách se jim ale dařilo rozdílně. Zatímco Prskavec skončil v Riu třetí, Kudějové se závod nevydařil. „Trénuje se tady nejlépe ve zdejší zimě,“ komentoval Prskavec s úsměvem vysoké teploty, které se často blíží čtyřicítce. Do Penrithu poprvé přijel, když mu bylo čtrnáct let. „Tento týden jsem neměl tak náročné tréninky, takže se cítím dobře připraven na první závody roky,“ prohlásil Prskavec.

Do peřejí kanálu se rozjedou také kanoisté Lukáš Rohan, Tomáš Rak či zkušený Stanislav Ježek, v kajakářích nebude chybět Luboš Hilgert, naopak Vavřinec Hradilek závodit nebude, Vít Přindiš v Austrálii není. U protinožců se připravují na pětitýdenním soustředění také junioři i závodníci do 23 let.

Závod bude mít skvělé obsazení. Na startu budou kromě Australanů také například Slováci, Britové včetně olympijského vítěze Joea Clarka či Němci včetně Hannese Aignera.

V závodu lze získat body do světového rankingového žebříčku, podle kterého se určuje počet zástupců jednotlivých zemí ve Světovém poháru. O českém juniorském týmu a jejich výsledcích lze získat podrobné informace na nové internetové stránce stránce www.canoeslalomteam.cz.

Program a online výsledky můžete sledovat na
http://canoe.org.au/events/2017-canoe-slalom-australian-open/

SP Troja 2017

Instagram #czechcanoe

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DVletenky na míru

 

Fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů zajišťuje

www.monada.cz

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF