Kanoe.cz

Vodní slalomáři znají celkové vítěze Českého poháru 2016

gebas mSedmým a osmým podnikem Českého poháru vyvrcholila letošní série klání vodních slalomářů. V sobotu a neděli bojovali o poslední body do celkového pořadí. Vítězství si nakonec odnesli Gebas, Přindiš, Kudějová, Hošková a dvojice Kašpar se Šindlerem.

Už fakt, že letos má Česká republika čtyři kajakáře v nejlepší světové dvanáctce, hovoří o tom, že tato kategorie patřila mezi nejkonkurenčnější. Jen čtyři body dělily prvního a třetího slalomáře. Vítězem se stal Vít Přindiš, jen dva body před druhým Ondřejem Tunkou. Třetí místo bral Vavřinec Hradilek. Bronzový z Ria Jiří Prskavec, který se soustředil na olympijskou přípravu a absolvoval jen polovinu závodů poháru, nakonec obsadil 9. místo.

Kudejova„Vyhrát celkově Český pohár v konkurenci, jaká v kajaku v současné době panuje, je moc hezký výsledek a dává mi to další motivaci do dalších tréninku. Trochu se mi vrátilo štěstí, protože jsem ho vyhrál o dva body, ale na druhou stranu jsem vynechal dva závody a ve všech ostatních jsem byl na stupních vítězů,“ popsal vítěz Vít Přindiš.

I přesto, že se v neděli už na startu nepředstavila, zapsala si Kateřina Kudějová další letošní triumf. V Českém poháru zvítězila před Karolínou Galuškovou a vítězkou z neděle Štěpánkou Hilgertovou. „Stoprocentně mám jasno jedině to, že teď budu mít dovolenou. Pak se s týmem poradíme, co dál,“ prozradila 48letá Hilgertová ohledně dalších sportovních plánů.

Také kategorie C1 mužů měla světové parametry a o celkové vítězství bojovalo hned několik kanoistů. Série závodů se nakonec nejlépe povedla olympijskému finalistovi Vítězslavu Gebasovi. Ale jenom o 4 body zaostal Tomáš Rak. Třetí v pořadí pak skončil dvojnásobný stříbrný medailista z MS i ME do 23 let Lukáš Rohan. Velezkušený kanoista a dvojnásobný olympionik Stanislav Ježek si odnesl celkové 4. místo.

„Letošní sezona byla pro mne dlouhá a dost náročná, takže toto je taková příjemná tečka za celou sezónou," řekl Gebas.

Už je docela pravidlem, že se o nejvyšší příčky perou tři dvojice v rámci kategorie deblkanoistů. Celkové prvenství si letos odnesla dvojice olympioniků Jonáš Kašpar a Marek Šindler i přesto, že se na Trnávce už nepředstavili. Druhé místo patři tréninkovým kolegům Karlovskému-Jáně. Koplík s Vrzáněm pak zůstali třetí.

Svou dominanci mezi singlkanoistkami potvrdila bývalá mistryně světa Kateřina Hošková. Juniorská mistryně světa Tereza Fišerová jen o dva body překonala třetí, také juniorku, Martinu Satkovou.

Kompletní výsledky: http://www.slalom-world.com/index.php?act=04&idz=1&rok=2016
Foto: Alena Ceplová

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF