Kanoe.cz

Bojím se, abych se ještě uvezl, chválí si anglické snídaně Prskavec

tymČeská reprezentace už jen dolaďuje formu na MS ve vodním slalomu v Londýně, které se na olympijské trati koná tento týden od středy do neděle. Tréninky podle šéftrenéra Jiřího Pultery probíhají za ideálních povětrnostních podmínek, všichni jeho svěřenci jsou prý připraveni a bez jakýchkoliv zdravotních potíží. Slalomáře trápí jen pěna v kanálu.

„Počasí je krásné, zatím neanglické, tak doufám, že to vydrží,“ řekl na olympijské trati v Lee Valley Pultera. Podle aktuální předpovědi mají být od středy do pátku přeháňky, o víkendu by opět mělo vysvitnout sluníčko.

Komplikace se nevyhnuly místním pořadatelům. „Trápí nás velké množství pěny v kanálu, která vznikla nějakou chemickou reakcí. V některých místech dosahuje výšky 20-30 cm, což znepříjemňuje závodníkům jízdu. Pořadatelé slíbili, že to vyřeší, tak doufáme, že se jim podaří vymyslet, jak si s pěnou poradit,“ věřil Pultera.

Hilgertova 2V totéž věří i čerstvý mistr Evropy do 23 let kajakář Jiří Prskavec. „Organizátoři přidali asi více chloru, aby byla voda krásně průzračná. Nepříjemná pěna nás ale otravuje. Věřím, že se ji povede do závodu odstranit a nebudeme dojíždět do cíle jako sněhuláci,“ usmíval se Prskavec, jeden z velkých českých medailových nadějí.

Od začátku září trénovala v Londýně sedmačtyřicetiletá Štěpánka Hilgertová. „Aspoň nejsem ve stresu, že si nebudu mít čas vyzkoušet některé průjezdy a válce. Tréninku na trati není nikdy dost,“ pousmála se kajakářka. Je prý dobře připravena a nelimituje ji ani rameno, které si na začátku sezony zranila. „Cíl je jasný, finále,“ prohlásila.

Předzávodní nervozitu zatím slalomáři nevnímají. Kromě počasí si pochvalují i hotel. „Velmi slušné ubytování máme asi deset minut od trati a máme tam parádní snídaně. Mně to moc nevyhovuje, protože do závodů je ještě pár dní a trošku se bojím, abych se uvezl,“ usmíval se dvaadvacetiletý Prskavec, stříbrný z MS v Praze v roce 2013.

Závodníci si kromě tréninků našli čas i na výlety. Část týmu odjela do Londýna a část na útesy. „A ti největší lenoši jako Prskavec a Ježek zůstali na hotelu,“ prozradil s úsměvem Prksavec. „Londýnská část byla nadšená, hotelová část si krásně odpočinula a byla se podívat na to, jak jezdí konkurenti,“ povídal.

Olympijská místa, vždy jedno pro každou zemi, vyjede patnáct kajakářů, deset singlkanoistů a pět deblkanoí. „Cíl je olympijské místo v každé kategorii, jinak bych byl zklamán,“ řekl Pultera.

Kaspar SindlerSledujte živé výsledky na: http://www.canoeicf.com/canoe-slalom-results
Pro více informací o české reprezentaci: www.kanoe.cz
Nebo sociální sítě: www.facebook.com/cskdv

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF