• Úvod
  • Sporty
  • Rychlostní kanoistika
  • Mistrovství Evropy juniorů a do 23 let: rychlostní kanoisté mají deset přímých postupů do finále

topimageDeset přímých postupů do finále vybojovali čeští rychlostní kanoisté na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let. Své rozjížďky v bulharském Plovdivu vyhráli v kategorii do 23 let kajakáři Radek Šlouf na pětistovce a Jakub Špicar na kilometrové trati, Šlouf navíc s Tomášem Veselým zvítězil také rozjížďce K2 1000 m. Mezi juniory byli první v rozjížďkách kajakářka Sofie Kinclová na kilometru a na téže trati na deblkajaku Tomáš Sobíšek a Jakub Brabec.

Přímé postupy si díky umístěním mezi nejlepšími třemi posádkami v rozjížďce zajistili také kanoista Petr Fuksa na pětistovce, v juniorské kategorii uspěli i čtyřkajaky – David Volák, Jan Vorel, Ludvík Smrček a Vilém Kukačka v závodě na 500 metrů a Vojtěch Procházka, Michal Čeřovský, Jakub Stejskal a Martin Sobíšek na kilometru. Kajakáři do 23 let Lukáš Nepraš a Jakub Zavřel mají jisté finále na K2 500 metrů a společně s Tomášem Veselým a Radkem Šloufem také na K4 1000 m.

Finálové závody na 500 metrů se konají v pátek, na dvojnásobné trati se o medaile pojede v neděli.