Kanoe.cz

Rychlostní kanoisty čekají první nominační závody. Představí se i nové posádky

Dostal Josef HN8A1976První klíčové závody sezony, která vyvrcholí srpnovým domácím mistrovstvím světa, čekají od soboty do pondělí rychlostní kanoisty. Kompletní domácí špička se v Račicích utká při prvních nominačních závodech, které jsou rozhodující pro složení reprezentace do letošních závodů Světového poháru a jsou také základem pro nominaci na jednotlivých tratích pro všechny mezinárodní akce sezony v kategoriích seniorů a do 23 let.

V sobotu se na kajakářském kilometru představí všichni nejlepší závodníci posledních let s výjimkou Lukáše Trefila, který bude startovat na pětistovce a dvoustovce. Finále K1 1000 metrů se pojede v 15.00, o dvacet minut později odstartují finále singlkanoisté, mezi nimiž by neměli chybět Martin Fuksa a Filip Dvořák.

V 17.50 se pojede finále deblkajaků na kilometrové trati, kde se trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál představí s Pavlem Davídkem, chybět nebudou ani mistři Evropy a světa v kategorii do 23 let Tomáš Veselý a Radek Šlouf. A ukáže se i nová posádka Jakub Špicar, Daniel Havel. „Zkoušeli jsme na soustředění v Kalifornii obě varianty, ale lepší se nám zdála ta s Kubou na háčku,“ řekl Daniel Havel, dlouholetý háček čtyřkajaku i deblkajaku s Janem Štěrbou, který tentokrát na deblkajaku závodit nebude, ale pojede všechny tři individuální tratě.

Na deblkanoii na trati 500 metrů se představí Filip Dvořák s novým parťákem Kryštofem Hájkem, závodit budou i na kilometru. A společně do lodi na pětistovce zakleknou Martin Fuksa s mladším bratrem Petrem.

V neděli se na kajakářské pětistovce utkají všichni elitní nejlepší závodníci včetně sprinterů, neboť právě tahle trať na čtyřkajaku bude s největší pravděpodobností do budoucna tou olympijskou.

I mezi ženami se představí nejlepší domácí závodnice. Kajakářská pětistovka se pojede v sobotu, dvoustovka kajakářek i kanoistek, mezi nimiž bude největší favoritkou Jana Ježová, se uskuteční v neděli.

Kompletní časový program, rozpisy jízd a online výsledky najdete ZDE.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost