Kanoe.cz

Deblkanoisté zažili v Abú Dhabí skvělé soustředění, vyzkoušeli i zrychlení formule 1

DSCN0447Po dlouhé době se kanoistovi Filipu Dvořákovi nechtělo odjíždět z podzimního soustředění, které s parťákem Jaroslavem Radoněm absolvoval v teplém a slunečném Abú Dhabí. „Mám ze soustředění hodně dobrý pocit, zvládli jsme toho opravdu dost, trénink mě bavil," řekl Dvořák. „Nejlepší bylo jednoznačně počasí. Když člověk nechtěl, nemusel si na sebe tři týdny vzít boty. To bylo příjemné. Člověk se krásně prohřál."


Dalším plusem bylo společné soustředění se slovenskou partou, do níž patřili Erik Vlček a Juraj Tarr, kteří v Moskvě na mistrovství světa získali dvě zlata na deblkajaku, kajakářka Martina Kohlová a slovenské naděje Adam Botek, Tibor Linka a Denis Myšák. „Byla to pohoda, sranda. A pochytili jsme od nich další věci. Juraj a Erik jsou opravdu zkušení borci. Nejvíc jsem si všiml jejich stoprocentního soustředění a klidu, co se týká tréninku. Ničím se nenechají moc rozhodit," dodal Dvořák.
Bronzoví medailisté z olympijského kilometru na mistrovství Evropy trénovali hlavně vytrvalost na vodě. „Doplňovali jsme to posilovnou a během. Ale chodili jsme jen výklusy nebo lehký běh, běhat úseky tam odpoledne nejde. Vedro a sluníčko je dost vysilující, tomu jsme se snažili vyhýbat," popisoval háček Jaroslav Radoň. „Soustředění se povedlo po všech stránkách. Srážky jsou v Abú Dhabí minimální, je krásně, podmínky pro trénink jsou ideální. Je pravda, že jsme nezažili moc dní bezvětří. Ale byla to dobrá volba."
O dnech volna deblkanoisté odpočívali, vyrazili do akvaparku nebo na nákupy do obřího obchodního domu. „Ale koupil jsem jeden dárek a zatím se ten stav nezměnil," říkal se smíchem Filip Dvořák.
Z hotelu měli čtyřnásobní medailisté z letošních závodů Světového poháru výhled na cílovou rovinku závodního okruhu, kde se jezdí formule 1. Navštívili také „Svět Ferrari", kde si vedle motokár vyzkoušeli i dráhu, jež simuluje start formule 1. „Je to zážitek. Jestli start formule 1 opravdu probíhá takhle, je to hrozné. Fakt vás to zatlačí do sedadla. A piloti přitom ještě zvládají všechny ty zatáčky, které tam mají," říkal Jaroslav Radoň.
S parťákem Dvořákem občas vyrazí na horskou dráhu i při soustředění v Americe. „Ale zrychlení formule z nuly na 240, to byla zase novinka. Člověk byl najednou zatlačený v sedačce a nemohl se pomalu ani hýbat. Vždycky, když se vláček vrátil, lidi se většinou nezmohli na slovo a jen se usmívali a výskali, jak měli v těle vyplavený adrenalin. To bylo hezký," dodal Dvořák.
Z tepla Abú Dhabí se deblkanoisté měli původně vydat na hory do Harrachova, jenže zima ještě nedorazila. A tak trénují v Praze. „Teď máme volnější režim. Chodíme do pádlovacího bazénu. Přestože je teplo, venku na vodě nejezdíme. Přeci jen když se vrátíte z pětadvaceti stupňů, bylo by to kontraproduktivní. Snažíme se víc plavat," popisoval Radoň.
Původně plánovaný lyžařský trénink si deblkanoisté nahrazují i normálním během. Na lyže se vydají v polovině ledna do Livigna. „Jede i celý čtyřkajak, je to osvědčené, dá se využít vysoká nadmořská výška," dodal Radoň.

Text: Barbora Žehanová, foto: www.radondvorak.cz

abu martina

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost