Kanoe.cz

Kanoista Fuksa slavil dva triumfy, představily se také čtyřkanoe žen

MCR C2Kanoista Martin Fuksa vyhrál v sobotu na mistrovství republiky na kilometru jak individuální závod, tak souboj deblkanoí, při kterém startoval s mladším bratrem Petrem. Mezi kajakáři zvítězil na olympijské distanci Jakub Špicar. Poprvé se na domácím šampionátu konal také závod čtyřkanoí žen. Sobotní program doprovodil i nástup klubů, fotogalerii z něj najdete ZDE.

Většina kajakářů, kteří už mají jistou nominaci na mistrovství světa, závod na kilometru na mistrovství republiky vynechala. Titul tak jasně získal Jakub Špicar. Na trati si nápad jet kilometr trochu vyčítal. „Byl dost výživný, jelikož už na něj pořádně netrénujeme, protože se připravujeme na mistrovství světa na čtyřkajaku na pětistovce. Je to poloviční trať, na čtyráku se jede ještě o dost rychleji, takže to pro mě byla spíš tréninková jízda, abych si v sobotu zazávodil,“ vysvětloval Špicar.

S přehledem vyhrál také kanoista Martin Fuksa. „Splnil jsem si, co jsem chtěl. Po dni bez závodů jsem se trochu hledal, ale vyhrál jsem, což je pro mě důležité,“ řekl.

Později odpoledne ještě s mladším bratrem Petrem vyhrál na deblu. „Start se nám nepovedl, tak jsme to museli dohnat, ale pak už jsme až do konce vedli,“ říkal zadák posádky, jež bude na mistrovství světa usilovat o nominaci na olympijské hry v Tokiu. Jeho bratr Petr dodával: „Pro mě to bylo první finále od čtvrtka, čekal jsem, že vytuhnu víc, ale přišlo to až na posledních sto metrech. Jinak se mi celou dobu jelo suprově.“

Na deblkanoi žen na pětistovce tradičně vyhrály Lenka Jandová s Janou Ježovou. Ani jim příliš nevyšel start. „Ale pak jsme se srovnaly do našeho záběru, na dvoustovce jsme nasadily naše tempo a pak už to byl docela povedený závod. Na to, že byl z tréninku, tak je to fajn,“ řekla Lenka Jandová.

thumb MCR C4Společně s Lenkou Kotkovou a Denisou Janáčkovou z Přerova pak vytvořily posádku, která vyhrála závod čtyřkanoí žen kategorie open na pětistovce. Galerii ze závodu najdete ZDE. Souboj čtyřkajaků vyhrály Eliška Betlachová, Anežka Paloudová, Anna Kožíšková a Jana Krpatová před čtveřicí juniorských evropských medailistek z minulého týdne Kateřina Zárubová, Adéla Házová, Gabriela Hermély a Barbora Betlachová.

Závod deblkajaků na kilometru patřil Štěpánce Sobíškové s Barborou Galádovou, mezi muži vyhráli Martin Sobíšek a Ondřej Mašek. Mezi ženami na kilometru zvítězila s náskokem Anna Kožíšková.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost