Kanoe.cz

Kajakářka Sobíšková vyhrála na pětistovce na singlu i na deblu

MCR stepankaSouboje o domácí tituly i zbývající nominační místa pro srpnové mistrovství světa v Szegedu jsou v plném proudu na mistrovství republiky rychlostních kanoistů v Labe aréně Račice. První tituly získali již ve čtvrtek favorité – kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa na pětistovce. O medaile i nominace se bude bojovat až do neděle. Výsledky můžete sledovat ZDE.

V pátek vyhrála společné finále žen a juniorek na pětistovce kajakářek – přičemž medaile se rozdělovaly v obou kategoriích – o necelé dvě desetiny juniorská šampionka Štěpánka Sobíšková před Annou Kožíškovou. Třetí dojela Anežka Paloudová, čtvrtá byla Eliška Betlachová.

„Foukalo hodně do zad, což nemusím, ale i tak jsem to zvládla dobře a docela mě překvapilo, jak se mi v těch vlnách jelo hezky. Akorát posledních třicet metrů jsem málem vypadla, to mě Anča Kožíšková trochu víc dojela, takže jsem se bála, že mě předjela. Ale naštěstí to poprvé vyšlo. Předjela jsem ji a mám z toho radost,“ popisovala juniorka Sobíšková.

Vyhrát – se vším respektem – souboj generací nad Annou Kožíškovou, která dlouhodobě patří na úplnou českou špičku, pro ni byl cíl. „Je to nejrychlejší žena u nás, takže už na prvním nominačním závodě jsem se s ní chtěla držet a třeba ji i předjet. Tam mi to o kousek nevyšlo, tak jsem ráda, že tady to klaplo,“ řekla Sobíšková, která ve společném závodě žen a juniorek na deblkajaku na pětistovce vyhrála také společně s Barborou Galádovou před posádkami Anežka Paloudová a Eliška Betlachová a juniorskou dvojicí Kateřina Zárobová, Adéla Házová.

V soutěži deblkanoistů na téže trati zvítězili Filip Dvořák s Tomášem Jandou před tréninkovými kolegy Antonínem Hrabalem a Jiřím Zalubilem a třetími Kryštofem Hájkem a Danielem Kořínkem. Mezi kanoistkami tradičně – a s velkým náskokem – triumfovala Jana Ježová. Druhá dojela juniorka Denisa Řáhová, třetí závodnice do 23 let Martina Malíková. „Trefila jsem start a chytla jsem dobře rytmus, vyjela jsem v tempu. Na dvoustovce jsem se trochu rozhlédla a ztratila jsem rytmus. Výrazně jsem zpomalila, ale celkově to bylo fajn.“

Závod deblkajaků na pětistovce vyhráli Jakub Špicar s Danielem Havlem před parťáky ze čtyřkajaku Lukášem Neprašem a Jakubem Zavřelem. Třetí dojeli olympijští medailisté ze čtyřkajaku Jan Štěrba s Lukášem Trefilem a čtvrtí byli Vilém Kukačka a Jan Vorel, loňští juniorští medailisté na deblu, kteří nyní na mezinárodním poli závodí v kategorii do 23 let.

Už v pátek titul mezi kajakáři na pětistovce získal Josef Dostál před Radkem Šloufem a Janem Štěrbou. Mezi kanoisty tradičně zvítězil Martin Fuksa, za kterým dojeli Filip Dvořák a Tomáš Janda.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost