Kanoe.cz

Na Světovém poháru v Poznani se představí česká esa i nově složený čtyřkajak

fuksa martinS nejvýraznějšími soupeři se na prvních závodech Světového poháru poměří kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál. V polské Poznani by totiž neměli chybět německý kanoista a trojnásobný olympijský vítěz Sebastian Brendel nebo loňský světový šampion na olympijském kilometru mezi kajakáři, Portugalec Fernando Pimenta. Závody začínají rozjížďkami některých disciplín již ve čtvrtek. Startovat v Poznani bude devatenáct českých závodníků a závodnic.

První Světový pohár bude testem pro nově složený čtyřkajak Daniel Havel, Jakub Zavřel, Josef Dostál a Jakub Špicar, který se představí v pátečních rozjížďkách. Už ve čtvrtek budou závodit na kilometru kajakář Josef Dostál i kanoista Martin Fuksa. Odstartují také dvoustovky.

„Světový pohár bude prvním měřením sil v mezinárodní konkurenci v sezoně, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Szegedu s olympijskou kvalifikací, kde nám půjde o to i přes přísná kritéria vybojovat co nejvíc míst pro hry v Tokiu 2020,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar. „V Poznani proběhne Světový pohár znovu po šesti letech. Závody tu často ovlivňují vítr a vlny, uvidíme, jaké budou letos podmínky.“

Loňský vítěz Světového poháru mezi kanoisty Martin Fuksa pojede v Poznani také individuální pětistovku. Josef Dostál se ve druhé disciplíně posadí do čtyřkajaku, kterému v silné konkurenci budou chybět posádky z maďarského týmu. „Nominační závody se povedly, tak doufám, že o víkendu přibudou další výsledky. Moc se na to těším,“ řekl trojnásobný olympijský medailista Dostál.

2019 icf canoe sprint world cup 1 poznan polandJeho parťák z nominačních závodů na deblkajaku na kilometru Radek Šlouf bude v této olympijské disciplíně v Poznani startovat s Tomášem Veselým. Po náročné zimní přípravě s kanadskými kanoistkami, za kterou se kvůli olympijskému snu dvakrát vydala na Floridu, bude kanoistka Jana Ježová závodit na dvoustovce a s Lenkou Jandovou také na deblkanoi na pětistovce.

Předběžný program závodu najdete ZDE. Světový pohár bude letos vysílat Eurosport, závody z Poznaně lze sledovat také na Olympic Channel. ČT Sport odvysílá sestřih v pondělí 3. června od 17:15, najít ho bude možné ZDE.

Nominace na Světový pohár v Poznani, muži: Filip Šváb (K1 200 m, K2 200 m), Ondřej Bišický (K2 200 m), Radek Šlouf (K1 500 m a K2 1000 m), Lukáš Nepraš a Lukáš Trefil (K2 500 m), Josef Dostál (K1 1000 m, K4 500 m), Daniel Havel, Jakub Zavřel, Jakub Špicar (všichni K4 500 m), Pavel Davídek (K1 1000 m), Tomáš Veselý (K2 1000 m s R. Šloufem), Dan Drahokoupil (C1 200 m), Martin Fuksa (C1 500 a 1000 m), Filip Dvořák a Tomáš Janda (C2 500 a 1000 m), Jakub Březina (C1 1000 a 5000 m), ženy: Anna Kožíšková (K1 1000 a 5000 m), Jana Ježová (C1 200 a C2 500 m), Lenka Jandová (C2 500 m).

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost