Kanoe.cz

Souboj kajakářů na pětistovce vyhrál Havel, na deblkanoi zvítězili bratři Fuksovi

NZ HavelDvojnásobný olympijský medailista ze čtyřkajaku Daniel Havel vyhrál nominační závod kajakářů na pětistovce. V souboji deblkanoí na olympijském kilometru zvítězili Martin Fuksa s mladším bratrem Petrem. Kajakářka Anna Kožíšková i kanoistka Jana Ježová odolaly na pětistovce náporu juniorských závodnic. Kajakář Josef Dostál s náskokem vyhrál na olympijském kilometru.

Daniel Havel, Jakub Špicar, Jakub Zavřel, Radek Šlouf. Tak vypadalo pořadí nejrychlejší čtveřice kajakářů v nominačním závodě na 500 metrů. „Jsem velmi spokojený. I s průběhem závodu, neměl jsem tam krizový bod. Měl jsem výhodu, že jsem v dráze číslo devět měl všechny soupeře po jedné ruce a periferně jsem viděl, že jsem vepředu,“ popisoval Daniel Havel jeden z rozhodujících závodů pro nominaci do čtyřkajaku.

Světový šampion z pětistovky Josef Dostál jel tentokrát individuální kilometr, který jasně vyhrál. „Bylo to bolavé. Chtěl jsem si vyzkoušet ostrý start před závody Světového poháru a docela se to povedlo. Čas není špatný na to, že pro mě nebyly ideální podmínky. Těším se na svěťáky, chystám se na oba do Poznaně i Duisburgu,“ řekl Dostál.

NZ C2 FuksoviKanoista Martin Fuksa zvítězil před bratrem Petrem na individuální pětistovce, společně už předtím ovládli závod deblkanoí na olympijském kilometru. Před dvojicí Filip Dvořák, Tomáš Janda vyhráli s náskokem téměř čtyř sekund, čímž splnili nominační kritéria nejen pro Světové poháry a Evropské hry, ale rovnou i pro mistrovství světa, kde se bude bojovat o místa pro olympijské hry v Tokiu.

„To nebyl cíl. Snažili jsme se letos debla trénovat víc a chtěli jsme minimálně konkurovat Filipovi s Tomášem. To, že jsme je porazili o tolik, je samozřejmě super. Je to teprve začátek sezony, jsme rádi za cenné vítězství,“ řekl Martin Fuksa.

Kajakářka Anna Kožíšková vyhrála pětistovku před Štěpánkou Sobíškovou a Anežkou Paloudovou. Výrazně mladší soupeřky věřily, že by jejich nápor nemusela vydržet až do finiše. „Dotahují se na mě. Když to člověk ví, bojuju i se svou psychikou. Nebýt nervózní, to se řekne snadno,“ mínila Kožíšková. Sobíšková společně s juniorskou parťačkou Barborou Galádovou vyhrála závod deblkajaků na pětistovce.

Kanoistku Janu Ježovou řádně potrápila dvojnásobná medailistka z juniorského mistrovství Evropy Denisa Řáhová, která skončila druhá o čtyři desetiny. „Vyjela jsem, vedla jsem a když jsem neviděla nikoho napravo, nalevo, jela jsem si svoje tempo a cítila se fakt dobře. Jelikož pádluju napravo, tak na pravou stranu moc nevidím. Najednou, asi tři bójky před cílem, jsem se tam podívala a měla jsem tam soupeřku. Byla jsem z toho dost překvapená. Rozjela jsem to a stačilo to, ale byl to ode mě hodně podceněný závod. Rozhodně s ním nejsem spokojená,“ popsala Ježová.

Program, startovní listiny a výsledky nominačních závodů najdete ZDE.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost