Kanoe.cz

Kanoista Minařík získal na Olympijských hrách mládeže bronz

YOG MinarikPopral se s obrátkami na trati i vlnami na kanále. Kanoista Jiří Minařík vybojoval na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires bronzovou medaili. „Moc si jí cením. Tento soutěžní formát jsem jel poprvé v životě a bylo to hodně těžký. Je to pro mě velký úspěch,“ řekl Minařík, který v průběhu sezony získal společně s Jiřím Zalubilem na deblkanoi zlato na juniorském mistrovství Evropy a bronz na světovém šampionátu.

Právě po něm se Minařík naplno pustil do příprav na Olympijské hry mládeže, kde se závodí vyřazovacím způsobem na trati ve tvaru esíčka. „Hlavní bylo natrénovat obrátky, které jinak vůbec nejezdím.“ Vynechal kvůli tomu i regatu Olympijských nadějí. „Reprezentovat Českou republiku na olympiádě mládeže je skvělý pocit, ta atmosféra tady je úplně jiná,“ vysvětlil Minařík.

Při závodě ho jako šéf české mise sledoval i dvojnásobný olympijský medailista Martin Doktor. „Kdybych měl jet na takové vodě, tak jsem z toho rozhozený rok dopředu, protože vlny tam byly fakt velké. Naučit se v tom reagovat a ještě zatáčet, to není nic jednoduchého.“

Minařík uspěl v rozjížďce, ve čtvrtfinále zajel dokonce nejrychlejší čas. „Škoda semifinále, tam to Jirkovi nevyšlo. Úplně tam nevytočil obrátku, jak měl, což ho zdrželo,“ popsal prohraný semifinálový závod s Uzbekem Abdusalamovem reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Jirka mohl být klidně první nebo pátý, jsme moc rádi, že to takhle dopadlo. Byla tu spousta velmi vyrovnaných závodníků.“

Kajakářka Adéla Házová prohrála v semifinále a skončila celkově sedmá.

Minařík radostí z medaile skoro zapomněl na to, že má před sebou ještě jeden závod. „Teď už mě čeká jen odpočinek a pak zimní příprava,“ zasnil se Minařík. „Jo, vlastně ne, já tady pojedu ještě vodní slalom. A to bude teprve těžký.“ Slalomový závod na hladké vodě, kde závodníci musí udělat ještě eskymácký obrat, proběhne 15. října.

Kompletní výsledky najdete ZDE. V sobotu závodí kajakář Tomáš Hradil.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost