Kanoe.cz

Mladé rychlostní kanoisty čeká regata Olympijských nadějí v Poznani

MEJ 6Pětačtyřicet českých závodníků se od pátku do neděle představí na regatě Olympijských nadějí v polské Poznani. V konkurenci týmů z 36 zemí světa je česká výprava třetí nejpočetnější po maďarské a polské. V týmu nechybí juniorští mistři světa ze čtyřkajaku Tomáš Sobíšek a Jakub Brabec, evropské šampionky Barbora Galádová, Štěpánka Sobíšková a Kateřina Zárubová nebo Tomáš Hradil a Adéla Házová, kteří budou v říjnu reprezentovat Česko na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.

„Pro řadu dalších závodníků se však jedná o nejvýznamnější  soutěž sezony, je to pro ně skvělá příležitost zazávodit si v mezinárodní konkurenci. Ta bude velmi silná, ale věřím, že kluby, osobní trenéři a hlavně sportovci udělali pro přípravu to nejlepší, co mohli,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

V pátek se závodí na kilometru, v sobotu na pětistovce a v neděli na dvoustovce, soutěž je určena závodníkům ročníků 2001 až 2003. Loni získal český tým v Račicích šest zlatých, sedm stříbrných a čtyři bronzové medaile a k tomu dalších 46 finálových umístění.

Výsledky můžete sledovat ZDE.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost