Kanoe.cz

Kanoisté Jakub Březina a Jan Dlouhý získali na mistrovství světa v maratonu bronz

Maraton bronz C2Dobrý start pomohl kanoistům Jakubovi Březinovi a Janu Dlouhému k třetímu místu v závodě deblkanoií na mistrovství světa v maratonu. Kajakářka Anna Kožíšková byla v portugalském Vila Verde čtvrtá i se dvěma zlomenými prsty na noze po zranění na prvním přeběhu. Maratonský tým si připsal i řadu dalších výsledků v první desítce.

Na evropském šampionátu byli Jakub Březina s Janem Dlouhým čtvrtí, na tom světovém se postavili na stupně vítězů. „Dobře jsem odstartovali, po startu jsme byli v první skupině. Hodně nám pomohlo, že jsme byli vepředu,“ líčil Jan Dlouhý. „Ve druhém kole už jsme jeli sami na prvním místě, ale v dalších jsme byli ve vedoucí skupině, kde zbyli jen Maďaři a Španělé.“

Česká deblkanoe byla na čele velkou část závodu. „Ve skupině jsme spolupracovali až do posledního přeběhu. Ale odtáhli jsme přibližně osmdesát procent závodu, protože pokud táhli Španělé nebo Maďaři, dojížděly nás zezadu další lodě,“ dodával Dlouhý.

Fyzicky se posádka cítila v pohodě. „Jen v posledním kole už jsme byli trochu ruplí, ale udrželi jsme skupinu na přeběh a pak už jsme si dojeli pro medaili,“ uvedl Dlouhý.

Další čtvrté si letos připsala kajakářka Anna Kožíšková. Od bronzu ji dělilo dvanáct sekund. Ale přesto byla spokojená. Prožila totiž bolestivý závod. „Na prvním přeběhu jsem si zlomila dva prsty u levé nohy. To bych nebyla já, aby vše bylo perfektní,“ uvedla Kožíšková.

Společně s juniorskou kajakářkou Kateřinou Mílovou pak byla v neděli šestá na deblkajaku. Mílová si v nabitém závodě juniorek dojela pro deváté místo. Sedmý byl mezi kajakáři Jakub Adam, Pavel Davídek skončil šestnáctý. Jakub Březina, bronzový medailista z evropského šampionátu, byl tentokrát v individuálním závodě kanoistů osmý, stejně jako juniorský kanoista Jan Dolejší. Kajakář Ondřej Mašek dojel v hojně obsazeném závodě juniorů na třináctém místě.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Foto Carolyn J. Cooper.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost