Kanoe.cz

Poslední test se čtyřkajaku před mistrovstvím světa povedl

K4 KadanPořádně se na vodě rozehřáli do správného tempa, stejně jako před velkým závodem. Pak se na půl hodiny vrátili na břeh. Teprve potom se Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Josef Dostál a Jan Štěrba vydali na čtyřkajaku na poslední ostrý test před mistrovstvím světa v portugalském Montemoru. „Jeli jsme čtyřstovku v Kadani na těžké vodě, v protivětru. Dopředu jsme si říkali, že nebudeme brát ohled na časy, ale hlavně na pocit,“ řekl Josef Dostál.

A ten byl? „Já nemám rád, když je dobrý. Vždycky jsem radši, když nás poslední test nechá trochu v nervozitě. Ale pocit z jízdy byl prostě dobrý,“ dodával zadák posádky Jan Štěrba.

Nejzkušenější člen čtyřkajaku se do lodi vrátil v červnu poté, co se po nepovedeném mistrovství Evropy rozhodli Daniel Havel a Jakub Špicar věnovat pouze přípravě na deblkajaku na kilometrové trati. Z loňského bronzového týmu ze světového šampionátu v Račicích se představí také Radek Šlouf. Z původní letošní sestavy zůstává Jakub Zavřel, nyní háček posádky. A na třetí místo v lodi se vrátil Josef Dostál. O červnových změnách v posádce se více dočtete ZDE.

K4 Kadan breh

„Už pocit z prvních tréninků byl dobrý. Na začátku to bylo takové neučesané, ale v lodi byla cítit obrovská energie. Některé tréninky byly horší, jiné lepší, ale když se ohlédnu zpětně, na každém tréninku jsme byli o menší nebo větší krůček lepší,“ dodal Dostál.

Trojnásobný olympijský medailista pojede v Montemoru nejprve individuální závody na pětistovce a kilometru, teprve v sobotu přijde na řadu čtyřkajak, takže posádku čeká od společných tréninků víc než týdenní pauza. „První tři dny budeme v roli fanoušků a postupně se začneme připravovat na náš vrchol. V situaci, kdy budu na závody čekat takhle dlouho, jsem poprvé,“ říkal Radek Šlouf.

K4 kadan jizdaDostála kombinace singlu a čtyřkajaku baví. „A paradoxně mi i pomohla. Na čtyřkajaku jsem cítil, jak svým záběrem rozhazuju loď, takže jsem se na to pak soustředil a ani na singlu už se záď tolik nehýbe,“ popsal Dostál.

Čtyřkajak si vyhovuje i lidsky. „Vycházíme mezi sebou dobře. V lodi jsme pochopili svoje role a pozice. Víme, že Pepa je lídr posádky, má individuálně nejvyšší výkonnost a může lodi ohromně pomoct, pokud mu my ostatní pomůžeme taky,“ dodal Jan Štěrba.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost