Kanoe.cz

Rychlostní kanoisté přidali na akademickém mistrovství světa zlato a stříbro

Screenshot 2018 08 12 21.05.32Celkem pět medailí a dvacet finálových umístění vybojovali čeští rychlostní kanoisté na akademickém mistrovství světa. Ke kompletní medailové sbírce ze soboty přidala v neděli v maďarském Szolnoku zlatá čtyřkanoe z kilometru první místo také na pětistovce, na dvoustovce získali Šimon Hájek, Sebastian Maizner, Jakub Březina a David Macháček navíc stříbro. V medailovém pořadí se český tým umístil na čtvrtém místě za Maďarskem, Běloruskem a Polskem.

V dalších závodech byli na pětistovce kanoista David Macháček a kajakářka Kateřina Slivanská čtvrtí. Petr Vaněk a Otto Klemperer dojeli na deblkajaku pátí. Kajakář Martin Sobíšek byl šestý na pětistovce, spolu s Martinem Seidlem bral stejné umístění také na deblu na dvoustovce. Šesté byly na deblkajaku na pětistovce i Jana Krpatová s Eliškou Betlachovou, na dvoustovce dojely sedmé. Čtyřkajak se závodnicemi Kateřinou Slivankou, Janou Krpatovou, Eliškou Betlachovou a Zuzanou Štemberkovou byl šestý na pětistovce i dvoustovce.

Sedmá místa patřila kajakářce Kateřině Slivanské na dvoustovce a čtyřkajaku s Martinem Seidlem, Jakubem Stejskalem, Štěpánem Zárubou a Martinem Sobíškem na pětistovce. Kanoista Sebastian Maizner byl osmý na dvoustovce a na deblu s Jakubem Březinou i na pětistovce.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost