Kanoe.cz

Kanoista Fuksa i kajakář Špicar slavili na domácím šampionátu tři zlaté medaile

MCR C4Další tři zlaté medaile přidal na mistrovství republiky rychlostní kanoista Martin Fuksa. Vyhrál individuální pětistovku, kde ve finiši porazil Tomáše Jandu. S bratrem Petrem ovládli i závod deblkanoí na kilometru. V posádce s Danem Drahokoupilem a Antonínem Holenkou pak  zvítězili i na čtyřkanoi na pětistovce. Třikrát během dne vyhrál také kajakář Jakub Špicar, vítěz pětistovky a společně s Danielem Havlem i dvou závodů deblkajaků.

Kanoista Martin Fuksa na pětistovce napínal diváky, protože souboj s Tomášem Jandou rozhodoval až na posledních desítkách metrů. Třetí dojel jeho mladší bratr Petr. „Tomáš Janda jel úplně skvěle, ale měl jsem to takhle v plánu, jelikož vedle mě startoval můj brácha a nechtěl jsem ho demotivovat tím, že bych mu hodně ujel. Takže jsem šetřil všechno na finiš s tím, že jsem chtěl vyhrát. Podařilo se,“ řekl Fuksa.

Sourozenci pak s náskokem devíti sekund vyhráli souboj deblkanoí na kilometru. Večer ještě společně s Danem Drahokoupilem a Antonínem Holenkou zvítězili na čtyřkanoi. „Jelo se nám suprově. Trochu mě mrzí, že jsem závod nemohl vidět ze břehu, protože jízda devíti čtyřkanoií musela být úžasná. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Trochu jsme bojovali s větrem a uhýbáním do levé strany, protože jsme s Danem Drahokoupilem silnější než kluci, takže to nám trochu dávalo zabrat. Ale jinak to bylo super,“ dodal Martin Fuksa, který tak zatím získal pět ze sedmi zlatých medailí, o něž na domácím šampionátu usiluje.

MCR spicarK1500Ze souboje kajakářů na pětistovce si zlato odnesl Jakub Špicar, který během dne také prožil tři vítězné závody. Na individuální trati zvítězil před Danielem Havlem a Radkem Šloufem. „Jsem spokojený, chtěl jsem si přivézt aspoň jeden titul mistra republiky ze singlu. Nebyly ideální podmínky – teplo, vítr, únava, navíc jedeme z plného tréninku,“ dodal Špicar.

S parťákem Danielem Havlem, se kterým bude startovat na deblkajaku na kilometru i na mistrovství světa, vyhrál domácí závod před Tomášem Sobíškem a Jakubem Brabcem, třetí byli Radek Šlouf s Janem Štěrbou. Na pětistovce v závěru závodu předčili Jakuba Zavřela s Janem Štěrbou. Mladící ze Sparty Tomáš Sobíšek a Jakub Brabec dojeli tentokrát třetí.

„Po kilometru mi bylo na zvracení. Paradoxně míň bolela pětistovka než kilák. Trochu jsem se toho bál, v osm hodin večer jsem nezávodil už hodně dlouho. Ale zvládl jsem to celkem dobře, tři zlaté medaile jsou fajn,“ řekl Jakub Špicar.

Závod deblkanoí žen a juniorek na pětistovce vyhrály s obrovským přehledem Lenka Součková s Janou Ježovou. Souboj deblkajaků na pětistovce patřil Štěpánce Sobíškové s Barborou Galádovou, jež pak v posádce s Kateřinou Zárubovou a Sofií Kinclovou vyhrály také na čtyřkajaku. Mezi kajakářkami na kilometru vyhrála Anna Kožíšková před sjezdařkou Anežkou Paloudovou a třetí Janou Krpatovou.

V sobotu proběhlo také slavnostní zahájení šampionátu s nástupem týmů. Ocenění za skvělou organizaci loňského mistrovství světa v rychlostní kanoistice převzal Pavel Šebesta. Medailisté z juniorského mistrovství Evropy dostali sportovní hodinky, které jim pomohou v další přípravě. Fotogalerii najdete ZDE.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

RSS rychlost