Kanoe.cz

Na mistrovství republiky se pojede o nominaci na světový šampionát, kanoista Fuksa chce sedm zlat

fuksa martinO možnost startovat na srpnovém mistrovství světa v portugalském Montemoru se bude bojovat v několika disciplínách na domácím šampionátu rychlostních kanoistů, který proběhne od pátku do neděle v Račicích. Kanoista Martin Fuksa se společně s mladším bratrem Petrem pokusí vybojovat nominaci na deblkanoi na pětistovce. Společně s ním by rád vyhrál na deblu i kilometr a dvoustovku. Ve čtyřkanoi je na pětistovce doplní Dan Drahokoupil a Adam Holenka. A letošní král Světového poháru i mistrovství Evropy na kilometru i pětistovce by tradičně rád ovládl i všechny individuální tratě.

„Chci se pokusit o něco, co historie české kanoistiky ještě nikdy nezažila – tedy aspoň o tom nevím. Sním o tom a chci vyhrát všechny disciplíny. Takže pokud nevíte, co dělat o víkendu, doporučuju vyrazit k vodě, přesně do Račic,“ hecoval Fuksa, který může získat sedm zlatých medailí, své fanoušky.

V pátek se Fuksa představí na individuálním kilometru, finále pětistovky na deblkanoi ho čeká ve 13:50. Na olympijské distanci se mezi kajakáři představí Josef Dostál, stejně jako například Radek Šlouf a Jakub Špicar. Nejlepší kajakáři se pak v 18:35 poměří v souboji čtyřkajaků, kde pojede i posádka pro mistrovství světa ve složení Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Josef Dostál a Jan Štěrba. „Jsem dost zvědavý, jak nám to pojede. Bude to generálka, nicméně máme ještě dost času natrénovat do mistrovství světa,“ řekl Josef Dostál.

V sobotu se pojedou individuální závody na pětistovce, mezi špičkou domácích kajakářů ale bude chybět právě Dostál, mistr světa i Evropy. Večer pak program vyvrcholí závodem mužských deblkajaků na pětistovce a také kláním čtyřkanoí. Proti posádce pro světový šampionát s Ivanem Procházkou, Danielem Kořínkem, Janem Počtou a Antonínem Hrabalem se postaví sourozenci Fuksovi v posádce s Danem Drahokoupilem a Adamem Holenkou.

V neděli jsou na programu hlavně dvoustovky. O místo pro světový šampionát pojedou jak kajakáři, tak kanoisté. Pro ty je na sprinterské trati otevřená možnost i na deblkanoi. Domácí mistrovství je také nominačním závodem pro akademický světový šampionát v Solnoku a Závody olympijských nadějí v Poznani.

Program, startovní listiny a live výsledky mistrovství republiky najdete ZDE.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost