Kanoe.cz

Stříbro, stříbro, zlato! Rychlostní kanoisté získali na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let zatím tři medaile

sobotni medailiste vilem kukacka jiri minarik sofie kinclova jiri zalubil jan vorelZatím tři medaile vybojovali rychlostní kanoisté na evropském šampionátu juniorů a do 23 let v italském Auronzu. Kajakářka Sofie Kinclová obhájila druhé místo na kilometrové trati v juniorské kategorii. Jen 33 tisícin sekundy nakonec dělilo juniorské kajakáře Viléma Kukačku a Jana Vorla od zlata, na které srdnatě útočili. Zlatou radost si vychutnali Jiří Minařík a Jiří Zalubil, kteří mezi juniory triumfovali na deblkanoi.

„Závod byl těžký, hodně těžký, ale stál za to,“ říkal Jiří Minařík z Kojetína. „V začátku jsem měl dost nervy, protože všichni hodně vypálili. Poslední třístovku jsme to začali dohánět a dali jsme do toho úplně všechno. Šli jsme do vedení a tak to i zůstalo.“ Zadák Jiří Zalubil z Ostrožské Nové Vsi dodával: „Už před pětistovkou do toho Jirka hrábnul. Na poslední třístovce jsem viděl, že vepředu jsou už jen tři lodě a my pořád jedeme dopředu. Už jsem to jen tlačil, co to šlo, a nakonec to vyšlo.“

C2 1000 m juniori Jiri Zalubil Jiri MinarikZlato deblkanoisty mile překvapilo. Zvítězili rozdílem téměř sekundy před běloruskou dvojicí Aliaksandr Hatalski, Vitali Asetski, třetí byli Rusové Sergej Němov a Kirill Romanov. „Trochu jsme si věřili na medaili, ale na zlato ne,“ říkal Jiří Minařík. Jeho parťák přidával: „Říkal jsem si, že do šestého místa budu spokojený, medaile bude super. Myslel jsem si, že na titul máme, ale nechal jsem se překvapit.“ V neděli společně s Martinem Večerkou a Vojtěchem Nováčkem pojedou finále na čtyřkanoi na pětistovce.

Deblkajak dělil od zlata jen kousíček

Hodně těsný souboj o zlato v závodě juniorských deblkajaků svedli Vilém Kukačka a Jan Vorel. „Byli jsme pořád první a najednou už ne. Myslel jsem si, že vyhrajeme, ale v cíli jsem se podíval a najednou jsme na prvním místě nebyli. Ještě jsem si nebyl jistý, měl jsem v hlavě, že možná vyhrajeme. Ale když ukázali výsledky, stejně jsem měl radost,“ popisoval háček Vilém Kukačka z Ústí nad Labem.

K2 1000 m junirori vilem kukacka jan vorelNa vítězné Bělorusy Kyrila Smalianika a Uladzislava Litvinaua nakonec ztratili jen 33 tisícin sekundy. Třetí byli němci Mauritz Hennies a Elias Kurth. Kukačka s Vorlem pak zničeně leželi na platě, bolavá těla chladili ve studené horské vodě. „Ale měli jsme radost, medaile je nádherné. Jen vítěze závod nebolí, nás to bolelo,“ dodával Jan Vorel z USK Praha. „Sázel jsem na finiš, věděl jsem, že ho máme silný. A když jsem viděl, že se s nimi držíme, v trati jsem si říkal: Jedeme si pro zlato. Ale oni nás v posledních metrech předjeli, protože my už jsme nemohli,“ řekl Vorel, kterého v neděli čeká finále individuální pětistovky.

Kajakářka Kinclová obhájila stříbro

Nervozitu před závodem zažívala kajakářka Sofie Kinclová, loňská stříbrná medailistka z kilometru mezi juniorkami na mistrovství Evropy a světová šampionka na této trati. „Na kilometru závodím už šestý rok, pořád vozím medaile, takže jsem byla trochu nervózní. Jak jsme závod rozjely, viděla jsem, že Běloruska, co mě předjela v rozjížďce, začátek opravdu přepálila. Na pětistovce byla hodně vepředu, ale pak začala kapat.“

K1 1000 m juniorky sofie kinclovaKinclová společně s později vítěznou Rumunkou Laurou Plescaovou začala přidávat v poslední čtvrtině závodu. „Právě tam už jsem tušila, že Bělorusku dáme. Jen Laura byla o trochu rychlejší. Ale jsem moc spokojená. Tady v Auronzu je krásné prostředí a závodit tady je příjemné. Radost z medaile je úplně jiná než normálně,“ dodala Kinclová, kterou čeká v neděli další finále ve čtyřkajaku juniorek.

V kategorii do 23 let byl ve finále kajakářů na kilometru sedmý Tomáš Veselý. Deblkajak Vojtěch Procházka, Jakub Stejskal dojel na šestém místě. Mezi juniory vyhrál finále B kajakářů Ondřej Mašek.

Odpoledne si pak stříbrný medailista Vilém Kukačka zajistil finále B na singlu na dvoustovce, stejně jako kajakářka Barbora Betlachová. V kategorii do 23 let pojedou na dvoustovce finále B kajakář Jakub Zavřel a kajakářka Kateřina Slivanská. Finálové závod na dvoustovce proběhnou v neděli odpoledne, dopoledne se jedou pětistovky.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Fotogalerie je na Facebooku rychlostní kanoistiky.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost