Kanoe.cz

První den mistrovství Evropy juniorů a do 23 let přinesl osm postupů do finále

P1060751Osm přímých postupů do finále vybojovali rychlostní kanoisté během prvního dne mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v italském Auronzu. Sedmkrát postoupili do boje o medaile juniorské posádky, osmé finálové místo patří deblkajaku do 23 let na kilometru. Šampionát pokračuje v pátek semifinálovými jízdami na kilometru a pětistovce a rozjížďkami na dvoustovce.

O další medaili z juniorského šampionátu může bojovat kajakářka Sofie Kinclová, která si zajistila přímý postup na kilometru z druhého místa v rozjížďce. Společně se Štěpánkou Sobíškovou, Kateřinou Zárubovou a Barborou Galádovou zajely na čtyřkajaku nejrychlejší čas v rozjížďkách a v neděli je čeká finále. Sobíšková s Galádovou také vyhrály rozjížďku na deblkajaku na pětistovce. Mezi juniorkami uspěla také kanoistka Denisa Řáhová na pětistovce.

Kanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil si druhým místem vybojovali přímý postup na deblkanoi na kilometru, na poloviční trati pak dojeli třetí ve čtyřkanoi s Martinem Večerkou a Vojtěchem Nováčkem. V sobotu pojedou finále na deblkajaku na kilometru kajakáři Vilém Kukačka a Jan Vorel, vítězní ve své rozjížďce. V kategorii do 23 let si ve stejné disciplíně zajistili finálové místo Vojtěch Procházka a Jakub Stejskal.

Šanci na postup ze semifinále si zajistilo dalších dvanáct posádek, z toho sedm v kategorii do 23 let.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Více fotografií najdete na Facebooku rychlostní kanoistiky.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost