Kanoe.cz

Kožíšková byla na kilometru sedmá, deblkanoistky pojedou finále na dvoustovce

ancaKajakářka Anna Kožíšková skončila sedmá ve finále závodu na 1000 metrů na Světovém poháru v Duisburgu. Do finále dobře odstartovala, před polovinou závodu jí však soupeřky začaly ujíždět. Přesto v závěru ještě ztrátu na nejbližší závodnice nadějně stahovala a nakonec byla sedmá. „Jsem ráda, že jsem se znovu dostala do finále, nicméně už toho je na mě po dvou předešlých víkendech, kdy jsem jela na nominačních závodech dvanáct jízd a na Světovém poháru v Szegedu sedm, docela dost. Chuť závodit mám, ale schází mi síla, úplně mi to nejde. Ale závod je nejlepší trénink. Teď se tím trochu protrápím, ale snad to na Evropě bude dobré,“ dodala Kožíšková, kterou čeká ještě semifinále pětistovky a závod na 5000 metrů.

Díky vítěznému semifinále si vybojovaly Lenka Součková s Janou Ježovou postup do finále na deblkanoi na dvoustovce. „Říkaly jsme si, že bychom mohly postoupit už z rozjížďky, ale to nám nevyšlo, tak jsme si střihly semifinále, které nám sedlo. Ono se jede jinak, když je člověk vpředu a bojuje o postup,“ říkala Jana Ježová. Lenka Součková dodala: „Byla to zatím nejrychlejší dvoustovka, kterou jsme zatím kdy jely.“

Na pětistovce skončily české závodnice v semifinále čtvrté a postup do závěrečné jízdy jim tak unikl. „Dvoustovkou jsme se na semifinále hezky rozjely, ale to bylo náročné. Opravdu jsme se v něm vydaly asi ze všech sil, ale bohužel to nevyšlo. Posledních sto metrů bylo náročných, ale zatím se nám jede dobře, uvidíme, na co to bude stačit v sezoně,“ doplnila Lenka Součková.

Kajakář Josef Dostál vyhrál při prvním mezinárodním startu sezony rozjížďku na kilometru a v semifinále se v sobotu potká i s Tomášem Veselým. Vítězství si připsal i v rozjížďce pětistovky. Dál na této trati hladce postoupil také Jan Štěrba, který ve své rozjížďce bojoval o vítězství s Dánem Poulsenem.

Kanoista Martin Fuksa vyhrál na kilometru svou rozjížďku, v níž soupeřil například s Brazilcem Queirozem či Rusem Štokalovem, a měl nejrychlejší čas ze všech. V sobotu ho vedle závěrečných jízd na kilometru čeká rozjížďka pětistovky.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

 

RSS rychlost