Kanoe.cz

Rychlostní kanoistika: V Račicích půjde o nominaci na Světové poháry i mistrovství Evropy

21122316 707800422742652 313345566383238076 oO nominaci na úvodní mezinárodní závody sezony budou od soboty do pondělí závodit v Račicích rychlostní kanoisté. Představí se kompletní domácí špička, která bude bojovat o místa pro květnové Světové poháry v Duisburgu a Szegedu a také o červnové mistrovství Evropy v Bělehradě. Z těchto mezinárodních soutěží se posádky mohou nominovat i na další významné akce, především na světový šampionát, který proběhne v srpnu v portugalském Montemoru.

Půjde o první soutěžní měření reprezentantů po osmi měsících volna a dlouhé přípravy na letošní sezonu. „Prestiž a význam závodu umocňuje to, že se jedná v podstatě o jediný závod sezony, kde se střetne ve všech individuálních disciplínách kompletní česká elita. Výkonnost prokázaná na tomto závodě bude ovlivňovat výběr posádek v průběhu celé sezony 2018,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar. „Pokud to půjde, stejně jako v minulých letech se budu snažit nejlepší závodníky ušetřit v sezoně dalších domácích nominačních závodů, aby se mohli soustředit na přípravu a na reprezentaci na mezinárodních soutěžích.“

Zatímco loni startoval kanoista Martin Fuksa na pětistovce na deblkanoi s mladším bratrem Petrem, letos pojede jen individuální závody. Další loňský mistr světa z pětistovky Josef Dostál má startovat na singlkajaku na všech distancích od 200 po 5000 metrů. Na kilometru a pětistovce pojede i na deblkajaku s Pavlem Davídkem proti dvojici bronzových medailistů z mistrovství světa Jakub Špicar, Daniel Havel.

„Nejnabitější je zřejmě kategorie kajakářů na pětistovce s loňským mistrem světa Josefem Dostálem i mistrem Evropy Jakubem Zavřelem a se všemi členy čtyřkajaku, který byl bronzový na této trati na dvou závodech Světového poháru i na mistrovství světa v Račicích, přičemž olympijskou disciplínou na pětistovce je pro kajakáře pouze čtyřkajak,“ řekl Pavel Hottmar.

Kajakářky, ženy i juniorky, budou poprvé soutěžit společně. „Větší konkurence by oběma skupinám mohla prospět. Věříme, že některé mladé závodnice budou ve výkonnostním růstu pokračovat i v kategorii dospělých a uspějí v mezinárodní konkurenci,“ dodal Hottmar.

Časové rozpisy i startovní listiny a online výsledky najdete ZDE.

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost