Kanoe.cz

Karel Hradil slaví "80"

Karel Hradil 2Oznamujeme, že 4.ledna slaví parádní jubileum 80let Karel Hradil, účastník OH v Melbourne v roce 1956 a čestný president berounského klubu! 

Karel Hradil

Karel je kanoista, který reprezentoval Československo na OH v Melbourne v roce 1956, kde skončil na krásném 4. místě na C1  !!!  

Tenkrát se na něj bafuňáři za to čtvrté místo dost mračili. Byla to doba kdy z předchozích třech OH vozila kanoistika medaile, hlavně zlaté,  a najednou až čtvrté místo. Musel si vyslechnout "Hradil tak jsme do tebe investovali a ...až čtvrtej". Teprve následujících 40 let čekání na další olympijskou medaili z Atlanty(Martin Doktor 2x zlato) ukázalo, že to byl fantastický výsledek. Za těch čtyřicet let jsme byli takto blízko medaile pouze čtyřikrát.

V tradici pokračovaly jak dětí(dcera Zuzana a syn Jirka), ale i jejich děti. Tomáš Hradil, závodník Nymburka, byl v roce 2016 několikanásobným medailistou na MČR v rychlostní kanoistice v kategorii žáků.

 Veslařský sport jej spolu s manželkou Annou, kajakářkou, nadchnul a pomohl vzniku nejen jako zkušený stavitel, ale i jako precizní řemeslník řešil  výstavbu loděnice.  Přitom si našel čas na pomoc s trénováním a opravami lodí, s kterými si nikdo neporadil.  Jen litoval, že se nemohl do veslice posadit již dříve :-D.  A tak i na jeho počest Veslařský klub rozšířil po roce 2006 svou činnost na kanoistiku, aby byly v Berouně zastoupeny oba sporty.

Děkujeme Karlovi za vše, co pro klub  udělal a jsme rádi, že je s námi!!!.

Avatar uživatele Jirka
Jirka odpověděl/a na téma: #928 1 rok 3 měsíců zpět
Přeji ti Karle do dalších let stále pevné zdraví, hodně štěstí, radosti a báječných chvil.
Jirka Mrkos
s vodáky TJ Union Plzeň
Avatar uživatele Kožíšek Karel
Kožíšek Karel odpověděl/a na téma: #925 1 rok 3 měsíců zpět
Karle ,přeji Ti k osmdesátinám hodně zdraví a činorodosti v dalším životě rodinném i sportovním.Přání je i přáním starších členů našeho oddílu.
Kožíšek Karel.

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 

nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost