Kanoe.cz

Výsledky obecných testů RDJ

V sobotu 11.1. byla ve Sportovním centru Nymburk prověřena kondice juniorské reprezentace. Testy proběhly v tradičních disciplínách: benč max. kg, přítah max. kg, maximální počet shybů, počet opakování v benči i přítahu s 50% vlastní hmotnosti za 2min, běh 1500m, plavání 200m.

 Výsledky testů (Excel)

Testování se zúčastnilo 25 sportovců, kteří budou v letošní sezóně usilovat o nominaci na mezinárodní soutěže juniorů. V tabulkách je také přehled individuálního vývoje výkonnosti, který je nejvýznamnější a nejvíce vypovídá o kvalitě přípravy. Přestože byly k vidění i některé velmi dobré výkony, celkově vývoj výkonnosti neodpovídá možnostem posledních dvou měsíců. Především v plavání a v silové vytrvalosti je stagnace většiny juniorských reprezentantů nepříjemným překvapením, neboť na podzim by mladí sportovci neměli být ještě na vrcholu sezónní výkonnosti v těchto disciplínách.

Přestože se může zdát, že výkony v těchto testech nesouvisejí s kanoistikou, určitá úroveň výkonů závodníka alespoň v některých z disciplín značně souvisí s výkonností v rychlostní kanoistice, ne-li ji podmiňuje. Cílem nejsou "vynikající" výkony v disciplínách testů, ale kvalitní kondiční příprava, která se projeví také právě výkony v testech, které by měly být jednou z motivací v náročné přípravě.
Testování RDJ ve stejném rozsahu se uskuteční opět v sobotu 15.února. Každý závodník by se měl na následující testy připravit co nejlépe a snažit se zlepšit především své nejslabší schopnosti. Hlavně vyvážení vytrvalosti a síly je nutné, ani bez jednoho nelze být v kanoistice úspěšný.
Závodníkům děkuji za předvedené výkony a zúčastněným trenérům děkuji za pomoc při měření výkonů. Případné dotazy či připomínky k výsledkům testů prosím zasílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost