Kanoe.cz

Olympijské hry 2016 rychlost - videa, rozhovory, odkazy

logo Rio2016Přehled videí a rozhovorů s českými kanoisty a kajakáři z Olympijských her v Riu na webu České televize. Stránku budeme průběžně aktualizovat, abyste zde našli vše možné pohromadě. Klidně nám posílejte i další odkazy, kde je k dispozici něco zajímavého.

Mistrovství světa - Moskva 2014

logo ms moskva 14Informace a výsledky z Mistrovství světa v Moskvě 2014

Mistrovství Evropy 2014 - sprint

logo euro14Výsledky a informace z Mistrovství Evropy v Brandenburgu.

Kanoisté ovládli exhibici v Olympijském parku

Běžecký trénink v Livignu se rychlostním kanoistům nehodí jen jako základ pro kanoistickou sezonu. Reprezentanti ho parádně využili i při exhibičním závodě osobností Letná Ski Open v Olympijském parku. Finále čtyř nejlepších vyhrál v čase 2:45 Filip Dvořák o dvě vteřiny před Josefem Dostálem. Třetí skončil Jan Štěrba.

Deblkanoisty na soustředění motivovali soupeři, v minigolfu je překvapil trenér

Kraťasy na soustředění v Portugalsku ani nevytáhli ze zavazadel, přesto deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák odtrénovali na vodě, co bylo třeba. A navíc si dvojnásobní bronzoví medailisté z mistrovství světa nemuseli po návratu domů zvykat na velký teplotní skok. „V Portugalsku byla po ránu velká mlha a teplota okolo dvou stupňů, takže takový rozdíl to není," popisoval Jaroslav Radoň.

Kajakáři na soustředění závodili vedle lachtanů a potkali se s cyklistickou hvězdou

Na soustředění spolu strávili měsíc, tři dny si od sebe odpočinuli a v pondělí už se zase členové bronzového čtyřkajaku z loňské olympiády sešli v loděnici Dukly k dalšímu tréninku. Do pražské zimy, odkud vyrazí příští týden na běžky do Harrachova, přiletěli z tepla kalifornského tréninkového střediska Chula Vista. Cestu zpět čtveřici Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál, Jan Štěrba a trenérovi Karlu Leštinovi naštěstí moc nezkomplikoval orkán Xaver.

Po soustředění na vodě se Fuksa chystal na běžky

Doma se kanoista Martin Fuksa po soustředění v Portugalsku zastavil jen na pár desítek hodin, o druhé adventní neděli už zase vyměnil vodu za běžky. Jen přebalil tašku a po ose kemp výrobce lodí Nelo – domov – Bedřichov se vydal za další částí přípravy.

Kanoisté s knírky na soustředění v Portugalsku vyzkoušejí i nové lodě

Obvykle vyrážejí na soustředění do slunečné Kalifornie, pro letošek však deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák zvolili pro podzimní soustředění novou destinaci. Na tři týdny, kvůli kterým nechtěli těla trápit zvykáním si na velký časový posun v USA, se vydali do Portugalska do tréninkového kempu výrobce lodí Nelo.

Kajakáři si zpestří přípravu v Kalifornii i závodem na moři

Zatímco do Česka už se pomalu vkrádá zima, bronzoví olympijští medailisté na čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba odletěli za sluníčkem, teplem a perfektními tréninkovými podmínkami do amerického olympijského střediska Chula Vista. V tradiční destinaci v Kalifornii stráví čtyři týdny, během nichž na vodě najezdí kolem pěti set kilometrů.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost