Mistrovství Světa v maratonu skončilo

Jedinou českou bronzovou medaili vybojovaly na K2 juniorky Eliška Betlachová s Lídou Kotěrovou. Ostatní čeští sportovci na medaili nedosáhli, vybojovali však plno umístění v TOP 10 a s velkou dřinou prodané výkony jsou jistě také důvody k velké gratulaci. Závod byl velmi silně obsazený a v konkurenci 34 států byli Češi často vidět v prvních dvou skupinách. Kompletní výsledky jsou na stráce: http://ergebnisse.regattateam.de/Live/.action?request_locale=en. Záznamy ze závodu nejdete na: http://www.canoe-marathon.de/en/world-championships.html. Závod se jel v Německém Brandenburgu, kde tradičně foukalo, ale stále nebyly vlny aby se nedalo jezdit. Německým pořadatelům bychom ještě vytkli plno chyb a nepříjemností, které provázely sportovce z celého světa.

Výsledky MČR v maratonu v Pardubicích

V sobotu se konalo Mistrovství ČR v maratonu v Pardubicích. V komorní a pohodové atmosféře za velmi teplého počasí se závodilo jen na singlových disciplínách. Z většiny kategorií vybral vedoucí RDM sportovce k reprezentaci na MS v Brandenburgu.

Výsledky

MCR maraton v Pardubicích 2016 - startovka

MCR_maraton_2016_-_startovka.xlsx

Informace k organizaci MČR v maratonu v Pardubicích 27.8.

Blok maratonu začíná ve 12h, porada v 11h. Závodí se jen v singlových disciplínách a s hromadným startem všech věkových kategorií. Každá věková kategorie pojede svou délku trati a bude vyhlášena dle pravidel RK o slučování kategorií. Závod není v bodovém žebříčku pro mládež, počítají se body veteránům. K dispozici bude váha a barevné sady čísel. Závodníci ze Slovenska jsou vítáni, přihlásit se můžou na mailu nebo na poradě - viz níže.

Kožíšková se vrací na maratonské mistrovství Evropy. Po jedenácti letech

koziskova ms_vekassyNaposledy závodila Anna Kožíšková na maratonském mistrovství Evropy v roce 2005. „Byla jsem prvním rokem mezi ženami. Tehdy jsem vyhrála, takže mám i titul z Evropy,“ říká loňská maratonská mistryně světa. Ve Pontevedře, kde se letošní šampionát koná, pojede i na deblkajaku s Lenkou Hrochovou, s níž získala na mistrovství světa stříbro.

Nominace na maratonské ME a SP

Na závody ME a SP v maratonu byli pro rok 2016 vybráni závodníci za základě výsledků loňského MS. Pro velký počet závodů v tomto roce nebylo možné zařadit samostatný nominační závod.

Na konci srpna je vypsán nominační závod v Pardubicích, který rozhodne o družstvu pro zářijové MS v Brandenburgu.

Anča s Lenkou přidaly na K2 STŘÍBRO!

Třetí den se maratoncům v Gyoru také vydařil a o úspěch se postaraly hlavně ženy. Nejprve musely dojet skupinu, potom jim ujet a stíhat vedoucí Maďarky, po problémech s kormidlem opět odrazit útok třetích Italek, ale v závěru s přehledem dojely na druhém místě. Anna Kožíšková si tento víkend kromě zlaté a stříbrné medaile odvezla z Gyoru také ocenění pro nejlepší maratonskou kajakářku roku.

V divácky velmi atraktivním závodě kajakářů na K2 startovali Jakub Adam s Michalem Odvárkem. Polovinu trati se drželi v první skupině, po jejím roztržení zůstali ve druhé a dojeli na pěkném šestém místě.

první den MS v maratonu

V prvním dnu nás reprezentovali 4 závodníci. V Gyoru je velmi nízký stav vody v řece, v trati se dá kdekoliv zabrat o dno, závodníci musí dávat pozor také na znatelný proud a těžký písčitý přeběh. Na C1 zízkali J.Březina mezi U23 4.místo a D.Janík mezi juniory také 4.místo. J.Dlouhý skončil v U23 na C1 na 7. místě, D.Kotrč dojel v U23 na K1 na 16 místě. Zíztra v 9h budou startovat junioři na K1, v 11:30 ženy a kanoisti a v 14:45 kajakáři. Livestream a komplet výsledky můžete sledovat na http://gyor2015.com/.

Maratonci odjíždí na MS v Gyoru

MSGyor2015odjezdOd pátku 11.9. do neděle 13.9. budou členové maratonského družstva bojovat o co nejlepší umístění na Mistrovtví světa. Ve středu a čtvrtek před MS mají závody ještě vereáni. Průběh a výsledky můžete sledovat na stránce: http://gyor2015.com/

ME v maratonu

Ve dnech 1.- 2. července se ve slovinské Bohinji konal Evropský pohár masters v maratonu, na který navazovalo od 3. do 5. července ME v maratonu juniorů a dospělých. Čeští veteráni se zúčastnili ve vysokém počtu 23 startujících v 9 kategoriích a z průzračné vody Bohinjského jezera vylovili
17 medailí, z toho 10 zlatých.

Mistrovství Evropy v maratonu skončilo

CZE teamVe Slovinské Bohinj skončilo ME v maratonu. Byly to pěkně uspořádané závody v nádherném přírodním okolí. Česká výprava obsadila většinu hlavních kategorií, na medaile letos však nedosáhli. Nejlépe skončili Jakub Adam na 9 místě, Jan Luňáček s Vaškem Dubským na 6 místě, Lenka Hrochová na 8 místě a Jan Dlouhý na 7 místě. kompletní výsledky a fotky ze závodů jsou na webu: http://www.bohinj.si/euro2015/index.php