Kanoe.cz

Mistrovství ČR a 4.ČP Račice 21. - 23. 7.

MČR na krátkých tratích je třídenním závodem pro všechny věkové kategorie s celkovým počtem více než 450 závodních jízd. Kromě bojů o mistrovské tituly, bude v některých disciplínách dospělých ve hře i nominace na domácí mistrovství světa. V mládežnických kategoriích půjde o nominaci na podzimní závody OH nadějí, které budou letos v září také v Račicích. Mládež bude samozřejmě bojovat i o další body do Českého poháru mládeže a žebříčků SCM.

Časový pořad je letos trochu netradiční. Snahou bylo odjezdit co nejvíce eliminačních jízd (rozjížďky, semifinále) v pátečním programu a v okrajových časech sobotního programu. Většina finálových jízd je soustředěna do celkem šesti finálových bloků (3 x v sobotu, 3 x v neděli). Vyjímkou je několik závodů dospělých, ve kterých půjde o nominaci na MS, také závody veteránů na trati 1000m a K4 v žákovských kategoriích.
Páteční a sobotní program začíná již v 7:30 a končí po 19 hodině. Zhuštění programu v prvních dnech umožní nedělní ukončení uprostřed odpoledne a dá prostor pro „normální“ návrat, zvláště pak do vzdálenějších lokalit.

Předběžný časový pořad ZDE KE STAŽENÍ - verze XLS ZDE - bude upraven podle skutečných počtů závodníků přihlášených do jednotlivých disciplín. Pořadí jednotlivých disciplín zůstane zachováno. Časy startů se budou měnit pouze v řádech minut.

V průběhu MČR (při placení startovného) budou vedoucím jednotlivých oddílů předávány volné vstupenky na Mistrovství světa v rychlostní kanoistice 2017 viz dopis oddílům ZDE.


Přihláška na MČR do pondělí 17. 7. 2017 do půlnoci.
Finální rozpis a rozlosování závodu bude zveřejněno na kanoe.cz do středy 19. 7. večer.
Startovné bude vybíráno ve výši, která bude vygenerována na přihláškách jednotlivých oddílů (snadná kontrola).

Upozornění k přihlašování a průběhu závodu:
Závodí se podle platných Pravidel – odkaz zde
Běžnou rutinou se stává povinné odevzdávání podepsaných přihlášek před začátkem závodů.

Důrazně upozorňuji na povinnost vedoucích jednotlivých oddílů, mít u sebe všechny registrační průkazy přihlášených závodníků, včetně potvrzeních o zdravotní způsobilosti. Týká de samozřejmě i veteránů! Tyto doklady mohou být v průběhu MČR fyzicky kontrolovány.

V závodech benjamínků C a benjamínek C na tratích 200 m a 500 m mohou startovat pouze závodníci narození v roce 2007.
Benjamínci narození v roce 2008 a mladší startují pouze v závodech na K2 1 km s hromadným startem (záměrně v nedělním programu, aby nejmenší mohli přivézt rodiče). Přihlašujte do disciplíny K2 benjamínci (bky) B+C.

Ženské kanoistické disciplíny přihlašujte do kategorií „kanoistky“, tak jak jsou vypsány. Stejně jako na předcházejících závodech ČP se pojede maximální možný počet finálových jízd (C – B – A) pro určení konečného pořadí v těchto sloučených disciplínách.

V disciplínách na K4 a C4 pro kategorii dospělých se předpokládá i start juniorů (juniorek). Teoreticky mohou startovat i závodníci z kategorie dorostu. Přihlašujte přímo do kategorie dospělých (K4 muži 500 m, C 4 muži 500 m, K4 ženy 500 m). Podle platných pravidel smí však závodník na jedné trati a jedné lodní kategorii (K1, K2, K4) startovat pouze jednou (např. dorostenka nesmí startovat na K4 500 za dorostenky i za ženy).
V disciplínách K4 a C4 žactva je povolen start benjamínků A (pouze benjamínků A!!!).

Jakékoliv dohlášky nejsou povoleny. Další změny v průběhu závodních dnů pouze dle pravidel 2017.

Speciální upozornění pro veterány:
Prostudujte si pravidla o slučování a spojování kategorií. Podle těchto pravidel bude při MČR postupováno.

Jakékoliv další informace u Zdeňka Krpaty (STK SRK ČSK) 739539483; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

RSS rychlost