Kanoe.cz

Informace Sportovně-technické komise k sezóně 2017

Základní informace o připravovaných celostátních soutěžích, nabídka ubytování v Ústí n/L (1.ČP - MČR 5km)

Hlavní domácí závody

5 závodů Českého poháru + nominační závod pro maraton

22. 4. - 23. 4. 2017 MČR 5 km Ústí nad Labem
6. 5. - 8. 5. 2017 I.NZ + ČP mládeže Račice
2. 6. - 4. 6. 2017 II.NZ + ČP mládeže Račice
10. 6. 2017 NZ maraton Hradec Králové
21. 7. - 23. 7. 2017 MČR krátké tratě Račice
23. 9. - 24. 9. 2017 MČR maraton + ČP Most – Matylda

Termíny domácích závodů

Termínová listina všech domácích závodů, podle údajů jednotlivých pořadatelů zadávaných na kanoe.cz, bude po doplnění části technických údajů zkompletována, schválena a oficiálně zveřejněna během několika následujících dnů. Její podoba, tak jak byla vytvořena jednotlivými pořadateli, se prakticky nezmění.

Pravidla 2017

Celá pravidla pro 2017, včetně termínů, tabulek, postupových klíčů a dalších ustanovení vztahujících se k sezóně 2017 budou zveřejněna v elektronické podobě na www.kanoe.cz do 31. 3. 2017. V průběhu měsíce dubna budou pravidla v papírové verzi distribuována do oddílů.

Kanoistky

V rámci podpory rozvoje závodění žen a dívek na kánoích, zvýšení zájmu a atraktivity těchto disciplín a možnosti porovnávání sportovní úrovně celé kategorie STK navrhla a doporučila VV ke schválení pro rok 2017 výjimky v systému závodění na hlavních domácích závodech. Tato ustanovení budou přesně popsána v Pravidlech 2017. Po skončení sezóny budou vyhodnoceny a navržen další postup. Pro informaci zveřejňujeme některé body již nyní.

V rámci podpory rozvoje závodění žen na kánoích platí pro ženské kanoistické kategorie při závodech vyhlašovaných SRK ČSK v roce 2017 následující:

Všechny věkové skupiny – ročníky narození 2004 a starší (žákyně, dorostenky, juniorky, ženy) startují jako jedna kategorie pod názvem KANOISTKY (stejně tak se i přihlašují v přihlašovacím modulu).
V jednotlivých závodech však budou vyhlašovány vždy zvlášť, podle kategorie, do které věkově patří.
Vyhlášení bude provedeno i případě, že v dané věkové kategorii budou hodnoceny méně než 3 závodnice.
V případě počtu startujících lodí devět a menším, budou jednotlivé závodnice nasazeny do drah stejně jako v případech běžných kategorií.
V případě počtu startujících lodí více než devět, budou jednotlivé závodnice nasazeny do rozjížděk stejně jako v případě běžných kategorií.
Postupové klíče jsou stejné jako v případě běžných kategorií.
Pro určení konečného pořadí závodnic v jednotlivých věkových kategoriích i při menších počtu startujících, pojede se v této sloučené kategorii finále B již od počtu 12 závodnic, případně finále C již od počtu 21 závodnic. Při počtech 10 – 11 (19 – 20) závodnic budou pro určení konečného pořadí v jednotlivých věkových kategoriích použity výsledky semifinále (mezijízdy).
Body do hodnocení Mistrovství ČR oddílů a ČP jednotlivců budou přidělovány v každé věkové kategorii zvlášť, podle platných tabulek.

Za STK Zdeněk Krpata

Technické informace k prvnímu závodu ČP – Mistrovství ČR na 5 km

První start je plánován na 11:00 v sobotu 22.dubna

NABÍDKY UBYTOVÁNÍ ZDE

Formulář ubytování VŠ koleje ZDE

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost