Kanoe.cz

Chceš poznat kanoistiku z jiné strany? HLEDÁME ROZHODČÍ!

Komise rozhodčích SRK ČSK vypisuje termín zkoušek na rozhodčí na neděli 23. července 2017 v průběhu Mistrovství ČR v Račicích v cílové věži.

Smutná zpráva – v neděli 2.července ve věku 81 let zemřel Vilda Beránek

beranek vVýborný kajakář, v letech 1960 – 1964 vybojoval na K2 s parťáky Holým a Kindlem 7 mistrovských titulů. Obětavý opravář lodí, pádel, lyží a všeho co se sportovcům kolem vody polámalo. Krásně fotografoval. Uměl zachytit atmosféru závodu, dynamiku záběru, stříkající vodu po startovním povelu. Vilda byl ale hlavně bezvadnej chlap a kamarád. Bude nám chybět. Rozloučení se koná v pondělí 10.7. v 15:20 v malé obřadní síni Strašnického krematoria

Smutné oznámení

2017 06 09 4Kanoistický oddíl AC Sparta Praha s hlubokým zármutkem oznamuje, že nás 8.6. opustil dlouholetý předseda oddílu, skvělý manažer, sportovec, kanoistický srdcař a kamarád Karel Kocura. Stál v čele vzestupu sparťanské rychlostní kanoistiky, kterou s spolu s trenérskými týmy dovedl až na současnou špičku oddílového žebříčku. Se svým optimismem byl hnací silou modernizace loděnice Sparty a všech jejich sportovišť. Bude nám chybět. Čest jeho památce. 

Smutná zpráva

S bolestí v srdci oznamujeme všem přátelům a známým že 13.1. 2017 zemřel Jarda Bursík ve věku 72 let.

smuteční oznámení

Loděnice v Hradci Králové posmutněla

oldaKanoistický oddíl Sokol Hradec Králové a rodina oznámili, že ve středu 4. ledna 2017 zemřel po dlouhé nemoci Oldřich Boháč, dlouholetý předseda oddílu, trenér a rozhodčí rychlostní kanoistiky. Kanoistika byla jeho životem. V hradeckém oddíle vyrostla za jeho téměř padesátiletého působení celá řada výborných kajakářů a kanoistů, trenérů a rozhodčích. Odešel člověk, který bude u vody i ve sboru rozhodčích chybět. Čest jeho památce. Smuteční oznámení ZDE.

Aleš Šotka zemřel

V pátek 5.8.opustil naše řady ve věku 83 let bývalý reprezentant ČR v rychlostní kanoistice-účastník MS 1958 v Praze, dlouholetý trenér reprezentantů z děčínské líhně v letech 1960-69, osobní trenér úspěšného reprezentanta z OH v Mexiku V.Máry, člen kanoistického oddílu v Děčíně, jeho budovatel a tvůrce kajakářské tradice v této lokalitě.

Smutná zpráva

MilanBartosS těžkým srdcem oznamuje, že nás dnes odpoledne po těžké nemoci opustil náš milovaný kamarád, otec, syn, přítel a trenér Milan Bartoš.
Nevzdal to a bojoval do poslední chvíle.

Pozor, nezmeškejte výměnu dokladů k řízení motorových plavidel

Upozorňujeme na legislativní změny pro provozovatele a řidiče motorových člunů užívaných pro tréninky sportovců - v souvislosti s novelou zákona č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, ve znění pozdějších předpisů, která nabyla účinnosti 1. 1. 2015, je třeba upozornit na nutnost výměny všech platných průkazů způsobilosti k vedení a obsluze plavidel, které Státní plavební správa vydala do 31. 12. 2014. Více informací v instrukci přiložené ZDE, vydané Státní plavební správou. Kdo ve stanoveném termínu výměnu nestihne, bude muset získat doklad složením nových zkoušek, se všemi průvodními náležitostmi, včetně úhrady. Věnujte proto informaci pozornost a včas se podle ní zařiďte.

Venca Dolejš odešel do kanoistického nebe

14 vaclav dolejs K200

Venca Pádlo ve věku 81 let náhle zemřel. V plánu měl ještě hodně věcí, ale ty už bohužel nestihne…

S kanoistikou začal v roce 1949 v oddílu kanoistů Sokola Pardubice, později Dynama. V roce 1951 byli na deblkanoi s Přemkem Duškem přeborníky republiky a vynikajících úspěchů dosahovali po mnoho let. V druhém roce základní služby byli zařazeni do Armádního sportovního klubu v Praze (nynější Dukly), měli stále výborné výsledké a dodnes drží rekord z roku 1952 na populárním závodě České Budějovice – Praha, který výstavbou přehrad již nebude nikdy překonán.

Oslava 60 let chomutovské kanoistiky a Žába 2014

logo kanoistika chomutovPo šedi a deštivu předchozích dní se sobota 18.10.2014 na Kamencovém jezeře probudila do rozzářeného slunečného dne. Měla k tomu dobrý důvod – na tento den jsme totiž naplánovali hned dvě oslavy. Tou hlavní byla beze sporu oslava kulatého výročí založení chomutovského kanoistického oddílu, kterou pořádáme vždy po 10 letech, letos již 60.výročí! K této mimořádné akci jsme připojili ještě jednu tradiční oddílovou oslavu, a to tzv. „Žábu“, pořádanou každoročně při ukončení vodácké sezóny.

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 

nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost