Kanoe.cz

Slalom a sprint v Českém Vrbném rozhodl o složení raftové reprezentace pro rok 2020

HricovePoslední závod ČP R4 2019 ve slalomu a sprintu ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném byl zároveň i posledním nominačním závodem kategorie R4. Rozhodl o složení české reprezentace pro rok 2020, která bude hájit české barvy na Mistrovství světa R4 2020 v Číně.

„Na mistrovství světa v raftingu může vyjet pouze jedna posádka v dané kategorii, posádka, která zvítězí v seriálu závodů českého poháru v sezóně předcházející světovému závodu“, vysvětluje Libor Peška, reprezentant ČR v roce 2019 a člen Rady raftingu Svazu vodáků České republiky, nominační kritéria.

Zatímco boj o nominační trikot byl v kategorii mužů napínavý do poslední chvíle, ženy měly jasno už před závody ve Vrbném u Českých Budějovic. Český pohár a zároveň i pozici české reprezentační posádky číslo 1 s obrovským přehledem vyhrála prostějovská ženská posádka TR OMEGA Tygříci (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová, Kateřina Vacíková a Lucie Kolátorová). Nejlepší česká ženská posádka bude na řece Wu Pai v Číně obhajovat titul Mistryň světa, který vybojovaly v roce 2018 v Argentině.

To muži bojovali do posledního metru, první polovinu sezóny neporazitelný mladoboleslavský PRŠI tým s obrovsky zkušenou posádkou prostějovských raftařů TR ZUBR a pražskými slalomáři z klubu RK Troja. Ani dvojité vítězství ve slalomu i ve sprintu v posledním závodě nestačilo trojským mužům na náskok posádky TR Zubr (Vítězslav Hric, Michal Hric, Václav Kabrhel, Jaroslav Pospíšil, David Lisický a Václav Kristek), která si svými vyrovnanými výkony v průběhu roku i v posledním závodě sezóny zajistila letenku do Číny na MS v roce 2020.

Bratři Hricové – Michal a Víťa se na MS v Číně kromě kategorie Open představí i v kategorii Masters. Spolu se Zbyňkem Netopilem, Standou Hájským a Jan Šťastným totiž zvítězili v ČP i nominaci ve veteránské kategorii jako posádka TR MASTERS A.

V ženské veteránské kategorii si nominaci zajistily KOČIČKY LETOHRAD (Petra Halašková, Michaela Mrůzková, Renata Mrázová, Alena Panenková a Štěpánka Stonová).

 Mezi juniory do 23 let si v roce 2019 nejlépe vedla posádka AC RAFTING TEAM BULA (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Michal Šmoldas, Vojtěch Skořepa, Filip Jelínek a Jan Novotný), kteří budou v Číně také obhajovat titul Mistrů světa R4 z roku 2018, který si stejně jako ženy TR Omega, přivezli loni z Argentiny. „Na mistrovství světa v raftingu pojedeme již potřetí, určitě máme ty nejvyšší ambice, zvítězit nebo minimálně získat medaili v celkovém hodnocení overall“, říká Vojta Zapletal, kapitán posádky, která by chtěla příští rok promluvit i do dospělé kategorie.

Nejúspěšnějšími ženami do 23 let byla v roce 2019 posádka závodnic kombinovaná z několika oddílů TR RAJ-LET HANACE (Veronika Kučerová, Klára Smetánková, Nikola Huňková, Markéta Bayerová, Nika Zemanová a Vika Dimovová). Veronika Kučerová z domácího oddílu Outdoor Club HANACE dokázala během závodního víkendu skloubit závodění s náročnou pořadatelskou rolí, byla totiž ředitelkou celého závodu.

V kategorii juniorů do 19 let vyhráli kluci i holky z Raft Teamu Jeseník, posádka YOUNGSTER YES, kteří si svoji premiéru na světovém závodě zažili na letošním Mistrovství světa R6 v Austrálii, kde dokázali zajet nejlepší slalom ze všech juniorů, včetně těch starších do 23 let a jsou Mistry světa ve slalomu R6 v kategorii U19 (Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Jakub Vyroubal a Vítězslav Ručka). Jejich klubové parťačky PAMPELIŠKY YES kluky v klubovém vítězství ČP R4 podpořily a také vybojovaly pozici české jedničky v kategorii U19 ženy (Adéla Ručková, Adriana Hauke, Kateřina Šulcová a Terezie Danišová).

Závody ve Vrbném uzavřely letošní závodní sezónu, závodilo se tradičně jen v sobotu a celý program zakončilo slavnostní vyhlášení, kde byly vyhlášeny nejen nejlepší týmy seriálu ČP R4 2019, ale i vítězové a Mistři ČR v kombinaci závodů MČR 2019 kategorie R4 i R6. Vítězové ČP a kombinace MČR R4 získali za vítězství člun Colorado od hlavního partnera Svazu vodáků České republiky, společnosti Gumotex.

Mezinárodní raftová sezóna 2019 byla pro český rafting velmi úspěšná, české posádky vybojovaly 37 medailí na Mistrovství Evropy R6 v Bosně a 18 medailí na Mistrovství světa R6 v Austrálii. Držíme palce našim reprezentantům, ať je sezóna 2020 minimálně stejně tak úspěšná jako ta letošní.

Lenka Bauerová, Svaz vodáků České republiky - rafting

Fotky ze závodů v Českém Vrbném

ROHOZEC RAFTING CUP - SLALOM

ROHOZEC RAFTING CUP - SPRINT

Celkové pořadí


Reprezentace v raftingu pro rok 2020:

Muži (Open Men):

  1. TR Zubr (Vítězslav Hric, Michal Hric, Václav Kabrhel, Jaroslav Pospíšil, David Lisický a Václav Kristek)
  2. RK Troja (Milan Pražan, Lukáš Tomek, Štěpán Sehnal, Jakub Proks a Vilém Kořínek)

Ženy (Open Women):

  1. TR Omega Tygříci (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová, Kateřina Vacíková a Lucie Kolátorová)
  2. RK Troja Čoromoro (Anna Kašparová, Marta Mulačová, Karolína Kocmanová, Lenka Bauerová, Eva Proksová a Lucie Kolátorová)

Junioři do 23 let (U23 Men):

  1. AC Rafting Bula (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Michal Šmoldas, Vojtěch Skořepa, Filip Jelínek a Jan Novotný)
  2. LET-GUN Letohrad (Jakub Moravec, Michael Šlesingr, Jan Marek, Aleš Kylar, Filip Pecháček a Aleš Müller)

Juniorky do 23 let (U23 Women):

  1. TR RAJ-LET HANACE (Veronika Kučerová, Klára Smetánková, Nikola Huňková, Markéta Bayerová, Nika Zemanová a Vika Dimovová)
  2. TR DAKS Juniorky (Klára Horová, Adéla Koclířová, Alexandra Plachtová, Daniela Dopitová a Veronika Kučerová)

Junioři do 19 let (U19 Men):

  1. Youngster YES (Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Jakub Vyroubal a Vítězslav Ručka)
  2. YES Gang (Ondřej Ježek, Jan Lukáš, Matěj Čížek, Dominik Cacek a Michal Braun)

Juniorky do 19 let (U19 Women):

  1. Pampelišky YES (Adéla Ručková, Adriana Hauke, Kateřina Šulcová a Terezie Danišová)
  2. LET-UŠKY Letohrad (Kateřina Drnovská, Zuzana Marešová, Vojtěška Škabrahová, Vendula Venclová a Tina Tihonová)

Veteráni (Master Men):

  1. TR Masters A (Michal Hric, Vítězslav Hric, Zbyněk Netopil, Stanislav Hájský a Jan Śťastný)
  2. Ježek Team Oldies (Jiří Benhák, Robert Šimánek Petr Tomek a Miroslav Krechler)

Veteránky (Master Women):

  1. Kočičky Letohrad (Petra Halašková, Michaela Mrůzková, Renata Mrázová, Alena Panenková a Štěpánka Stonová)
  2. Lovosičandy (Monika Kocianová, Marcela Suchomelová, Věra Takáčová a Libuše Pošíková)

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting