Kanoe.cz

Teva extreme games 2012, Italy

Závody v italském městě Ivrea a na řece Chiusela jsou vyhlášeny jako neoficiální mistrovství světa v extrémním kajaku. Tradiční závody se konají po dobu 4 dní, první dva dny se jede na horské řece Chiusela a dvě pak na slalomovém kanále v Ivrea.

 

Letos bylo velmi málo vody a tak se musela posunout závodní trať na řece o několik set metrů výše. Zde jsou peřeje mnohem více intenzivnější a některé z nich jsou skutečně velmi vtipné. První den byl na programu extrémní sjezd. Celá trať měla něco kolem dvou a půl minut a jelo se na dvě kola, nejlepší součet času vyhrával. Po prvním kole byli na setinu stejně Honza Lásko a Michele Ramazza z Itálie. V druhém kole oba ještě zrychlili, ale vítězství bral Honza Lásko. Na třetím místě dojel Palo Andrassy ze Slovenska.

Další den se jeli dva team závody, jeden na spodní řece Chiusela a pak noční sprint na kanále. Český team letos neměl zastoupení v team závodech, jelikož české barvy hájil jen Honza Lásko a Jakub Šedivý. V závodu na řece vyhrál team z Nového Zélandu a v nočním sprintu bral vítězství team Velké Británie, ty nakonec vyhráli celkově teamovou soutěž.

Následoval dopolední sprint slalom na kanále v Ivrea. Start z rampy, sprint dolů a v nejobtížnější části dvě bojky, kterých se závodník musel dotknout. Zde bral vítězství uřadující mistr světa Sam Sutton z Nového Zélandu, druhý Němec Jakubos Stenglein a třetí skončil Honza Lásko. Následoval kayak cross, který rozhodl o celkovém vítězi Teva Extreme Games. Do hlavního finále se nakonec probojovali všichni adepti na titul a tak bylo finále opradu zajímavé. Pořadí se několikrát během jízdy měnilo a nakonec vyhráI Ital Filippo Brunetti, Honza Lásko dojíždí druhý a Sam Sutton třetí.

Po sečtení všech závodu bere celkové vítězství na Teva Games Freeride word champs 2012, Honza Lásko, druhý Sam Sutton z Nového Zélandu a třetí Ital Filippo Brunetti.

 

 

Facebook CNAWR