Kanoe.cz

Čertovy proudy budou hostit mistrovství Evropy v extrémním kayakingu

Už pátý ročník Devil‘s Extreme Race,otevřeného mistrovství Evropy v extrémním kayakingu, se uskuteční příští víkend (26. - 28. sprna) pod Lipenskou přehradou, na části Vltavy nazvané Čertovy proudy. Devil's Extreme Race startuje v Loučovicích z velké rampy, vyhlášeno je několik různých závodů. Většina se jich jede na Loučovické kaskádě, finále a závod týmů přes ty nejobtížnější peřeje Čertových proudů

Závodit se bude v extrémním slalomu a sprintu, závodě tříčlenných týmů a kayak-crossu, do něhož se budou závodníci kvalifikovat výsledkem ve sprintu. Při kayak-crossu jsou soutěžící rozlosování do čtveřic, startují najednou a dva nejrychlejší postupují do dalšího kola.

 

Závody se těší mezi vodáky velké oblibě, pravidelně se jej účastní okolo 100 závodníků z Česka a celé Evropy. Letos účast přislíbil například loňský mistr světa Sam Sutton (Novy Zeland), Mike Dawson (Novy Zeland) nebo úspěšný český kajakář Jan Lásko.

 
 
Program:

Pátek 26. srpna:
Volné ježdění, trénink
Registrace jezdců a výdej startovních čísel

 

Sobota 27. srpna:
Závod ve slalomu a sprintu
Volné ježdění

 

Neděle 28. srpna:
Závod v kayak crossu, závod týmů
Vyhlášení vítězů

 
 

Úsek Vltavy nazávaný Čertovy proudy se nachází mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, patří k vodácky nejnáročnějším přírodním úsekům v České republice. Úsek je za běžného průtoku kolem 2 m³/s brán jako nesjízdný, je třeba průtok výrazně vyšší, zhruba 20 až 30 m³/s. Právě z tohoto důvodu je závod Devil‘s Extreme Race tak oblíbený, lipenská přehrada se totiž „pouští“ jen jedenkrát ročně a jedná se tedy o mimořádnou příležitost si tento vodácky zajímavý úsek sjet.

 

Za vyššího stavu se jezdí celá trasa Vltavy od lipenské hráze až po Vyšší Brod (a případně i dále po Vltavě). Uskutečnilo se zde i mistrovství světa v raftingu v roce 2004, letos se tu ve stejnou dobu jako Mistrovství republiky v extrémním kayakingu pojede také mistrovství ČR ve slalomu.

 

Další informace naleznete na stránkách www.devilsextremerace.com.

 
 
 

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 
 

Jakub Němec
Tel: 723 861 328

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Miroslav Kodada
Tel: 603 258 831

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 
 

Facebook CNAWR