Kanoe.cz

Mistrovství světa ve freestylu na divoké vodě

Právě v těchto dnech česká reprezentace bojuje na mistrovství světa ve freestylu na divoké vodě o cenné umístěný a možná i o medaile. Konkurence je obrovská a naši závodníci změří své síly s nejlepšími jezdci světa z nichž nemálo jezdí profesionálně. Ačkoliv je rodeo na divoké vodě celkem mladým sportem, uvažuje se, že by mohl být zařazen mezi sporty Olympijské.

Prestižní závod se koná jen kousek za hranicemi České republiky v německém Plattlingu. Bohužel z kvalifikace v kategorii žen nikdo nepostoupil do semifinále, ale i tak v obrovské konkurenci závodnic z celého světa vybojovaly naše borkyně krásná místa. Lucie Šedivá skončila na 41. místě před další naší závodnicí Kateřinou Migdauovou.

Lenka Borovičková skončila 45.
 

V kvalifikaci kategorie C1 vybojoval Lukáš Červinka pátou příčku a postupuje tak do semifinále. Jan Liska skončil šestnáctý.

 

Před malou chvílí skončila i kvalifikace nejpočetnější kategorie kajakářů. I tady máme svá želízka v ohni. Z 24. místa postupuje do čtvrtfinále Štěpán Vohradský a ze 13. místa Jan Špindler. Ostatní naši kajakáři nepostupují - 38. Jan Bubník, 67. Jiří Langer a 73. Ondřej Křivánek.

 

Pokud do Německa nemůžete zajet a přesto si tuto akci nechcete nechat ujít, můžete ledovat on-line vysílání na stránkách CNAWRu - České asociace rodea na divoké vodě www.cnawr.cz. Dnes 22.06.2011 čeká na závodníky a fanoušky ještě čtvrtfinále žen (18:30) a mužů (23:30). V kajakářích máme dva borce Jana Špindlera a Štěpána Vohradského.

 

Video z prvního dne přímo od pořadatelů najdete na youtube:

 

Facebook CNAWR