Kanoe.cz

Youngsters camp 2009

Poslední květnový víkend pořádal CNAWR akci pro mládež. Nakonec se mezi 60ti účastníky našlo i pár starších ročníků. 15 členů CNAWRu se snažilo ukázat co je to freestyle a jak na to. Na kanále v Českém Vrbném bylo pro účastníky akce připraveno i pár testovacích lodí. Firmám Boatpark, Coleman, Hiko, HGsport, Profiplast, VodakSport, Water Element a Železný děkuji za materiální pomoc.

Nešlo pouze o sportovní výkony, ale také o navázání kontaktů s širokou vodáckou základnou.

O tom také původně freestyle byl, setkání pádlerů různých výkonností, pobyt v přírodě a vodácký soutěžní happening a večírek. Jen dnešní frekulíni si to patrně již nedokáží představit.

 

K vlastnímu programu podařilo se vytvořit 7 skupinek od téměř naprostých začátečníků až po sebevědomé borce co chtěli rovnou do válce. Dokonce se zformovala i jedna skupina singlířů.

Povětšinou pak vycházelo 6–8 nováčků na dva instruktory. Kromě ukázky co trénovat a jak a na co si dát pozor jsme se snažili předvést i samotné základy pádlování.

Tak proběhla vlastně celá sobota, kdy jednotlivé skupiny se postupně střídali na všech možných i nemožných místech kanálů.

 

Sobotní večer pak kromě tomboly proběhlo i promítání. H2Omaniaks přivezli Sweet Rumble 08, Pražskou Kosku a filmy z Labíčka i Kadaně. Z dílny WW8 pak Hliněnou řeku. Ačkoliv jsem tento snímek již viděl, bylo zajímavé sledovat mladší generaci a její kladné reakce na film. Po tombole běželo ještě pár filmů zahraniční produkce a pak húrá kytary.

 

Nedělní dopoledne mělo stejný model co v sobotu. A pak jako vyvrcholení Fun Slalom. Na většině dětských tváři bylo vidět nadšení, na startu pak i drobná nervozita.

 

Kladná zpětná vazba od většiny účastníků nás organizátory přesvědčuje, že se máme pokoušet o podobné akce i v budoucnu. Třeba se nám dostane větší podpory od vodáckých firem a ČSK a budeme vás moci pozvat i na Youngsters Camp 2010.

V současné době probíhá diskuze o volném pokračování v pražské Tróji, o její podobě budete včas informování.

 

 

rozdělení do skupinek

co trénovat na flatu

zátiší

jdeme na to

trénink ve válci

výklad fun slalomu

fun slalom končil rodeovým trikem ve válečku

dotyk banneru

povinný surfing na dvojce

vyhlášení výsledků
   

 

 

Facebook CNAWR