• 2
  • 3

Michael Matějka s Janem Větrovským jsou juniorští mistři světa!

logo MSJ Penrith

Druhý den medailových soutěží na MSJ a U23 přinesl v Penrithu českým, vodním slalomářům druhý titul a opět to bylo v kategorii deblkánoí. Junioři Michael Matějka s Janem Větrovským si v Austrálii počínali stejně suverénně jako jejich starší kolegové Kašpar se Šindlerem o den dříve a soutěží propluli bez zaváhání.

Do čela se naši borci propracovali už ve středeční kvalifikaci a první místo už dnes nepustili, když ovládli semifinále i závěrečné finále, v němž se jinak hodně chybovalo. I přes tři doteky branek vyhráli Matějka s Větrovským o dalších téměř sedm sekund před druhými Novozélanďany Munrem s Robinsonem, kteří navíc zajeli čistou jízdu. Naopak dalším dvěma českým lodím se ve finále deblkánoí vůbec nedařilo, obě posádky (Mrázek - Rousek a Kašpar - Mrůzek) se na náročné trati převrátily, inkasovaly padesát trestných vteřin a obsadili 5. a 10. místo.
Konečné výsledky juniorských deblkánoí na MS v Penrithu v PDF:

Kajakový titul juniorské mistryně světa z loňského roku neobhájila vítězka kvalifikace Amálie Hilgertová a na medailový stupínek nevystoupala ani nejlepší dívka semifinále Sabina Foltysová. Obě naše závodnice doplatily na doteky branek a seřadily se za sebou na 6. (Foltysová) a 7. (Hilgertová) pozici. Foltysovou přitom od druhého místa dělila jen vteřina a půl. Mistryní světa se stala Brazilka Ana Satilaová, která závod ovládla o více než sedm vteřin a jen podtrhla obrovský vzestup vodního slalomu v této jihoamerické zemi, která bude za dva roky hostil olympijské hry.
Konečné výsledky kajaku juniorek na MS v Penrithu v PDF:

V mužském kajaku skončily šance českých juniorů už v semifinále. Nejblíže k postupu do finálové desítky byl Tomáš Rousek, který skončil dvanáctý.Mistrem světa se stal Rakušan Mario Leitner.
Konečné výsledky juniorského kajaku na MS v Penrithu ve formátu PDF:

V odpoledním programu se bude bojovat ještě o tituly v závodech družstev kajakářů a kajakářek.