• 1

Český pohár juniorů

Mladí rychlostní kanoisté získali na regatě Olympijských nadějí celkem 31 medailí

Celkem 31 medailí veze česká výprava z regaty Olympijských nadějí v maďarském Szegedu, jediného mezinárodního závodu pro mládežnické kategorie a juniory v této sezoně. Dvě zlaté medaile získal kanoista Jiří Minařík. Zlato, stříbro i bronz má kajakářka Tereza Tettingerová. Celkem čtyři medaile vybojoval kajakář Lukáš Hrábek, který s Václavem Termerem slavil v kategorii U17 zlato na deblkajaku na pětistovce. Vítězství si vychutnaly i Magdaléna Petráčková a Natálie Kukačková na pětistovce na deblkajaku v kategorii U15-U16.

Mladé rychlostní kanoisty čeká regata Olympijských nadějí v Szegedu

Jediné mezinárodní závody v sezoně čekají od 17. do 20. září mládežnické reprezentanty v rychlostní kanoistice na regatě Olympijských nadějí v maďarském Szegedu. Do souboje se závodníky dalších 21 zemí se pustí celkem 53 českých závodníků a závodnic, jimž zajistí zázemí třináct členů doprovodu. Pro vstup do Maďarska museli všichni projít testy na COVID-19 s negativním výsledkem.

Uběhlo čtvrt století od prvního mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu na divoké vodě

První mistrovství Evropy juniorů se konalo začátkem prázdnin roku 1995 ve Špindlerově Mlýně. K nejlepším českým výsledkům tohoto šampionátu se řadí individuální čtvrté místo Michaly Strnadové a deváté místo kajakářky Kateřiny Zichové. Dále osmé místo Petra Čamka a deváté místo singlkanoisty Tomáše Dandy. Těsně pod první patnáctkou skončil Kamil Mrůzek, jež obsadil šestnáctou příčku. Pět českých deblkanoí se seřadilo od pátého do devátého místa, z nichž nejlepší byla posádka Tomáš Hájka- Ondřej Šeda. V závodě hlídek si nejlépe vedla trojice kajakářek, které vybojovaly stříbrnou medaili. Singlkanoisté byli třetí a kajakáři skončili na čtvrtém místě.

Systém reprezentace a nadcházející reprezentační akce

V tomto článku najdete pravidelně aktualizované informace o systému fungování reprezentace dračích lodí ČSK a také informace o nadcházejících mezinárodních reprezentačních akcích ICF a ECA.

Mistrovství ČR rychlostních kanoistů na krátkých tratích bude v Račicích 30. 7. – 2. 8.

Mistrovství republiky, domácí vrchol sezony, je opět otevřeným čtyřdenním závodem pro všechny věkové kategorie. Jedná se o letošní první „velké“ domácí klání. Kromě bojů o mistrovské tituly budou ve hře nominace na mezinárodní soutěže dospělých, juniorů a dorostenců. Mládež bude samozřejmě bojovat o body do Českého poháru mládeže a žebříčků SCM. Veteráni si rozdělí body do ČP veteránů.

ME v rychlostní kanoistice by mělo proběhnout v říjnu

Jasnější obrysy postupně získává program mezinárodních závodů v rychlostní kanoistice, které ještě zbývají v letošním kalendáři akcí. Evropský šampionát, původně plánovaný na květen, by měl proběhnout v rumunském Bascově od 15. do 18. října. Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Moskvě bylo zrušeno vzhledem k pandemii nemoci COVID-19 a tomu, že nebylo možné najít vhodný podzimní termín pro jeho uspořádání.

Změna práva startu na 1. až 4. NKZ ve slalomu!

Závodní komise rozhodla o změně práva startu pro dorostence (ročník 2002, 2003, 2004 a 2005) pro 1.-2. závod NKZ České Vrbné a 3.- 4. NKZ Roudnice nad Labem. V kategoriích K1ž a C1m mohou startovat i závodníci s VT 3+, v kategorii C1ž i s 3. VT. Závodníci ostatních věkových kategorií mají právo startu v těchto závodech v souladu se směrnicemi.

Netradiční začátek sezóny chytl rychlý spád. Sjezdaře čekají o víkendu další závody

jpg Druhý červnový víkend (13. - 14. 6.) proběhnou již další závody v rámci Českého poháru ve sjezdu na divokéTentokrát budou závodit pouze mládežnické kategorie, přičemž v kategorii juniorů a U23 proběhnou boje o body do české reprezentace. Začátkem listopadu by se mělo uskutečnit mistrovství Evropy juniorů a U23 ve Slovinskem Solkanu. Nominace proběhne v rámci Českého poháru, který započal minulý víkend na kanále v Roudnici nad Labem.

Domácí špičku prověří červnové testy, mezinárodní závody jsou v plánu na září

První velké měření sil čeká nejlepší reprezentanty v rychlostní kanoistice v dospělé i juniorské kategorii v Račicích při svazových testech od 12. do 14. června. Představit by se měla kompletní domácí špička včetně kajakářů Josefa Dostála a Radka Šloufa a kanoistů Martina a Petra Fuksových, kteří loni na mistrovství světa vybojovali místa pro olympijské hry v Tokiu. Hry však – stejně jako veškeré sportovní dění – odsunula pandemie nemoci COVID-19. A tak jsou testy pro česká esa první letošní příležitostí k závodění.

Šest medailí vezou mladí rychlostní kanoisté z mistrovství světa juniorů a do 23 let

MSJ tymovkaČtyři stříbra a dva bronzy vybojovali rychlostní kanoisté na světovém šampionátu juniorů a závodníků do 23 let v rumunském Pitesti. Juniorský kajakář Tomáš Sobíšek přidal ke stříbru z olympijského kilometru bronz na poloviční trati. Juniorské evropské šampionky na deblkajaku Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová se staly vicemistryněmi světa. Pět ze šesti českých medailí získali junioři.

První finále přinesla čtyři medaile z mistrovství světa juniorů a rychlostních kanoistů do 23 let

MSJ patek SobichTři stříbrné medaile, jednu bronzovou a vedle toho čtvrté i páté místo vybojovali mladí rychlostní kanoisté v prvním finálovém dnu na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v rumunském Pitesti. Stříbro získali kajakář Tomáš Sobíšek, kanoista Jiří Minařík a kajakářka Barbora Galádová na kilometru mezi juniory, bronz přidala kajakářka Anežka Paloudová na téže trati v kategorii do 23 let.

Mladí rychlostní kanoisté zabojují o úspěchy na mistrovství světa v Rumunsku

MEJ K2500Od čtvrtka do neděle proběhnou v rumunském Pitesti závody mistrovství světa juniorů a do 23 let v rychlostní kanoistice. V nominaci nechybí osm reprezentantů, kteří získali medaile v juniorské kategorii na nedávném evropském šampionátu v Račicích – zlaté kajakářky z deblu Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, dvojnásobný medailista, kanoista Jiří Minařík, dvakrát bronzový kajakář Tomáš Sobíšek i bronzový čtyřkajak juniorek ve složení Kateřina Zárubová, Adéla Házová, Gabriela Hermély a Barbora Betlachová.

Zlatá a stříbrná. Singlkanoistky Satková s Kneblovou ovládly závod MS juniorů

DSC 9766Sobota na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Krakově (20. 7.) přinesla finálová klání singlkanoistek a kajakářů obou věkových kategorií. České juniorky nenašly ve finále singlkanoistek žádné přemožitelky - Gabriela Satková obhájila titul světové juniorské šampionky z Ivrei a Tereza Kneblová bere stříbro. Vicemistrem světa se stal i juniorský kajakář Jakub Krejčí.

Antonie Galušková světovou šampionkou na kajaku mezi juniorkami

Galuskova Heger vyhlZlatý pátek pro českou juniorskou reprezentaci. O individuální medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu (16. – 21. 7. 2018) v pátek bojovali singlkanoisté a kajakářky obou věkových kategorií. Mezi juniorkami na kajaku suverénně kralovala Antonie Galušková.

Kajakářka Antonie Galušková ovládla kvalifikaci MS a přidala stříbro v mixu

Toni GaluskovaKajakářka Antonie Galušková ve čtvrtek (18. 7.) suverénně vyhrála kvalifikaci juniorek na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Krakově (16. – 21. 7. 2018). Pak přidala medaili. Zlato a stříbro pro dvojice U23 v C2 mix Jana Matulková a Vojtěch Mrůzek a Vojtěch Heger s Antonii Galuškovou.

Hilgertová, Chaloupka a Fišerová nejrychlejší v kvalifikaci mistrovství světa v Krakově

Vaclav ChaloupkaMistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Krakově (16. – 21. 7. 2018) odstartovalo ve středu individuálními kvalifikacemi kategorie do 23 let. Tereza Fišerová v kategorii C1, Amálie Hilgertová na kajaku a Václav Chaloupka v C1 mužů nenašli v kvalifikaci přemožitele. Postoupili všichni čeští závodníci.

Singlkanoistky do 23 let mistryněmi světa v hlídkách. Fišerová má zlato i stříbro

C1z U23Po historicky nejúspěšnějším mládežnickém evropském šampionátu v Liptovském Mikuláši se přesunuli vodní slalomáři do polského Krakova. Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu (16. – 21. 7. 2018) otevřely závody týmů. Česká výprava si připsala z hlídek hned šest medailí z osmi možných. Jedno zlato, tři stříbra a dva bronzy. Titul světových šampionek vybojovala hlídka kanoistek do 23 let ve složení Tereza Fišerová, Martina Satková a Eva Říhová.

Rychlostní kanoisté dobyli na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let celkem devět medailí

MEJ tymovaDvě zlata, jedno stříbro a šest bronzových medailí získali rychlostní kanoisté na evropském šampionátu v kategorii juniorů a do 23 let v Račicích. Česká hymna jim dvakrát zazněla v neděli, kdy po kajakáři Jakubu Zavřelovi vystoupaly na stupínek pro vítěze také juniorské kajakářky Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, které vyhrály v olympijské disciplíně deblkajak na 500 metrů. Poslední českou medaili šampionátu přidal juniorský kanoista Jiří Minařík na dvoustovce.