• 1
  • 2
  • 3

WRR Ivrea 2015

20150711 Ivrea WRRNa závod světové série zvaný World Ranking Race vyrazila na sever Itálie početná skupina slalomářů vedená Jiřím Prskavcem st. Trať u úpatí Alp překvapila závodníky nejen nádherným okolím, ale především svou obtížností, která může hrdě konkurovat i proslulé trati v Bourg St. Maurice. Italské městečko bude příští rok pořádat premiérový Světový pohár a za dva roky Mistrovství světa juniorů a do 23 let, proto nebylo od věci poznat zdejší vodu a vyzkoušet si ostrý start v kvalitně obsazeném závodu.

V sobotu byl na programu závod ICF světové série, dopoledne se odjela pouze jedna kvalifikační jízda, z které postupovaly všechny startující lodě. V poledne organizátoři přestavěli trať v poměrně velkém měřítku a vytvořili tak na divoké řece obtížné kombinace, které dělali problémy i těm nejlepším závodníkům. Následovalo semifinále, tradičně postupovalo deset nejrychlejších hodin a v 5 hodin odpoledne odstartovalo očekávané finále. Závodníci museli netradičně zvládnout 3 jízdy během jednoho dne, což bylo na tak divoké vodě velice náročné.

V kategorii singlkanoistů nás ve finále zastupovali František Jordán a Lukáš Rohan. Franta dokázal čistou a rychlou jízdou potvrdit své vítězství v kvalifikaci a už podruhé v této sezoně vyhrál závod světové série. Lukáš vinou dvou doteků a chybě v závěru tratě obsadil 7. místo. Kajakáři také dosáhli na dvě finálové účasti, bohužel Zdeněk Ornst skončil kvůli doteku na nepopulární „bramborové“ příčce a druhý zástupce Vít Přindiš i vinou zdravotních problémů, které ho sužovaly celý den, bral 8. místo.

Největší zastoupení ve finálových bojích zajistily naše kajakářky. Nejmladší Amálie Hilgertová nezvládla kombinaci na prostředním skoku a s 50 vteřinovou penalizací uzavřela finálovou desítku. Pavlína Zástěrová se po loňských zdravotních komplikacích znovu vrací na mezinárodní scénu a 5. místem potvrzuje, že forma z předešlých let se vrací. Druhou a zároveň poslední medaili vyjela Veronika Vojtová, když si i přes drobné chyby v druhé polovině trati dojela pro bronzovou medaili.