• 1
  • 2
  • 3

V Praze – Troji se rozhodne o nominaci vodních slalomářů

vavra hradilekSouboje o nominaci vodních slalomářů vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ už o víkendu 11. – 12. května 2019. Závodníci se těší zejména na skvělou atmosféru, kterou si ze závodů v Troji pamatují. Kdo bude nakonec reprezentovat české barvy na mistrovství Evropy v Pau a na mistrovství světa?

Nejlepší čeští kajakáři a singlkanoistky budou letos bojovat o dvě reprezentační místa v týmu pro letošní rok, singlikanoisté a kajakářky mají k dispozici tři místa v nominaci. Po 1. a 2. Českém poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu ve Veltrusech se v Praze – Troji očekává vyrovnaný souboj ve všech kategoriích. Nejlépe mají zatím nakročeno do reprezentace kajakáři Vít Přindiš a Veronika Vojtová, kteří vyhráli první dva podniky seriálu. Výhodnou pozici má i singlkanoista Vítězslav Gebas po 1. a 2. místě ve Veltrusech. Jiří Prskavec a Tereza Fišerová mají jako medailisté z loňského MS nominaci zajištěnou.

„Po nominaci se hned jede mistrovství Evropy, takže jsem se i na závody nominace normálně připravovala. A na kajaku chci také předvést nějaký výsledek,“ řekla singlkanoistka Fišerová. „Nervozitu za sebe ani moc necítím, ale budu držet palce kolegům z tréninkové party.“

fiaerVít Přindiš se na Troju těší: „Lepší vstup do letošní nominace jsem si ani nemohl přát! Dvě vítězství v české konkurenci jsou naprosto parádní a já jsem hlavně spokojený se svými výkony, které jsem během chladného a větrného víkendu ve Veltrusech předváděl. Ale ještě není konec! Jsme teprve v půlce.“

Olympijský medailista Vavřinec Hradilek by chtěl po dvojleté pauze opět do reprezentace, i když musí v Troji předvést v silné konkurenci dvě excelentní finálové jízdy. „Tak máme za sebou první dva závody nominace do reprezentace. Musím se přiznat, že to byly asi jedny z nejtěžších závodů, co jsem kdy jel. Jsem ale ready bojovat až do konce. Teď už není prostor pro chyby, ale to mě baví. Nominace pokračuje a skončí o tomto víkendu v Troji. Hrozně si vážím tolika podpory, kterou mi břehy plný kamarádů, známých i neznámých, dávají! Je to pro mě velká podpora a doufám, že to v Troji bude o víkendu bouřlivý,“ popisuje Hradilek na svém profilu.

prindis auttoŘeditel organizačního výboru Světového poháru a bývalý elitní vodní slalomář Jiří Rohan věří, že v Troji uvidí velký počet fanoušků. „Jsem si jistý, že v Praze – Troji uvidíme opět sportovní výkony na nejvyšší úrovni. Ale k těm žene naše závodníky zejména nepopsatelná atmosféra a podpora ze strany domácích fanoušků. Budeme rádi, když si do areálu najde cestu co nejvíce lidí za všech povětrnostních podmínek,“ popisuje Jiří Rohan a zve všechny sportovní fanoušky, aby přišli podpořit závodníky na nominaci.

V Troji se v sobotu od 16 h uskuteční také jedinečné setkání osobností historie vodního slalomu nad historickými fotografiemi a videi.
Český pohár Skupiny ČEZ odstartoval ve Veltrusech 4. a 5. května a pokračuje 11. a 12. května v Praze – Troji. Soutěže začínají kvalifikacemi v dopoledních hodinách a vyvrcholí finálovými jízdami odpoledne.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz a pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

Fotogalerie Veltrusy: Martin Hladík
https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/5287243

Program sobota a neděle 11. – 12. 5. 2019:
Sobota:
7,45 porada vedoucích a rozhodčích před loděnicí FTVS UK
8,30 ukázková jízda
9,45 start kvalifikace C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 60s
13,30 start finále A C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 90s
15,00 start finále B C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 50s
Po skončení finále B vyhlášení výsledků

Neděle:
9,45 start kvalifikace C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 60s
13,30 start finále A C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 90s
Po skončení finále A vyhlášení výsledků
15,15 start finále B C1ž, C1m, K1ž, K1m, C2m a C2mix, interval 50s

Tagy: press, Český pohár, slalom, nominace, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00