• 1
  • 2
  • 3

Slalomáři Prskavec a Rohan vyhráli kvalifikaci závodu Australian Open

Prskavec byl nejrychlejší mezi kajakáři, Rohan vyhrál kvalifikační jízdu kanoistů. Rankingový závod Australian Open odstartoval vodním slalomářům letošní důležitou olympijskou sezónu. Na start kvalifikace se v pátek 21. 2. postavilo 29 českých závodníků a do víkendových semifinálových bojů postoupily téměř všechny české lodě. 

Nejlépe do sezóny vkročil aktuální mistr světa na K1 Jiří Prskavec a kanoista Lukáš Rohan, kteří kvalifikaci ve své kategorii vyhráli.

„Trať byla strašně lehká, takže to bylo jenom o tom to tlačit dolů a já jsem neudělal žádné zbytečné chyby a jel s dobrým časem, takže spokojenost,“ říká světová jednička Prskavec, který vyhrál o 0,75 vteřiny nad druhým domácím Andersonem, a dodává: „Po několika měsících tréninku jsem se na závod od rána opravdu těšil a chci tady v každé jízdě jet co nejlíp.“

Do opravné jízdy musel překvapivě nastoupit evropský šampion kajakář Vít Přindiš. V ní si však pohlídal, aby mu postup do semifinále neunikl.

Rohan AUS mKanoista Lukáš Rohan byl v cíli o 0,72 vteřiny rychlejší než druhý Francouz Thomas. „Jsem rád, že jsem předvedl dobrou jízdu, jel jsem tak, jak jsem si to namyslel. Potvrdil jsem si, že jsem na to dobře. Je dobrý to takhle vidět i oproti ostatním.,“ říká Rohan, který je pro letošní rok nejvýše nasazeným českým kanoistou ve světovém žebříčku.

Velmi dobrý start do sezóny zaznamenal také 20letý kanoista Matyáš Lhota, který dojel 4.,
s 1,15vteřinovou ztrátou na Rohana. 

hilgertova AUS mDo sobotního semifinále postoupily všechny české kajakářky i kanoistky. Mezi kajakářkami do závodu nejlépe vstoupila Amálie Hilgertová, která dojela 8. Na vítězku kvalifikace – Němku Ricardu Funkovou – ztratila 7,42 vteřiny.

Nejlepší Češkou mezi kanoistkami byla Gabriela Satková, loňská juniorská světová, evropská i republiková šampionka, která i s 2vteřinovou penalizací skončila 11. a na vítězku kvalifikace Jessicu Foxovou ztratila 6,57 vteřiny.

Nejvýše postavená česká kanoistka ve světovém žebříčku Tereza Fišerová inkasovala v 1. jízdě 50vteřinovou penalizaci a musela svou kvalifikační jízdu opravovat. Z ní pak ale s přehledem postoupila do nedělního semifinále. 

V sobotu (22. 2.) je na programu semifinále a finále kanoistů a kajakářek, v neděli (23. 2.) semifinále a finále kajakářů a kanoistek.Satkova AUS m

Online výsledky: https://siwidata.com/canoe123/live?SessionKey=auscanoe.20200221

Tagy: press, slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00