• 1
  • 2
  • 3

Rozhodnuto: Satková mistryní Evropy, Fišerová jede na olympiádu

Ve finále kanoistek na mistrovství Evropy ve vodním slalomu startovaly všechny 3 české lodě a dopadlo pro nás výborně. Dalo by se říct, že Češky se o úspěchy férově podělily. Mistryní Evropy se stala Gabriela Satková, druhá dojela favorizovaná Tereza Fišerová, která si svým výsledkem zajistila letenku na olympiádu v Tokiu. Třetí skončila Francouzka Lucie Prioux. Poslední české kanoistce Tereze Kneblové se finálová jízda nepovedla podle představ, zhruba do poloviny tratě jela na medailový čas, ale pak se musela vracet do brány č. 17 a skončila 6.

thumb Satkova ME 300 200„Je těžké vybrat jednu větu, která se k tomu dá říct, protože teď cítím spoustu emocí a zkrátka tomu nemůžu uvěřit,“ popisuje čerstvá evropská šampionka Gabriela Satková. „Jízda určitě nebyla bezchybná, udělala jsem fatální chybu na bráně 12, ale naštěstí jsem se stihla včas vrátit a zbytek jízdy byl v pořádku. Snažila jsem se to dohnat a nakonec to stačilo. Považuju to určitě za svůj největší dosavadní úspěch, jelikož jsem v seniorské kategorii nikdy žádnou medaili nevyhrála, a navíc jsem nikdy nebyla ve finále, takže to je určitě úspěch a mezi ostatními tituly v juniorské kategorii je to opravdu paráda,“ hodnotí svůj dnešní výsledek nejrychlejší kanoistka. 

thumb Satkova objeti 300 200Stříbro si dnes vypádlovala Tereza Fišerová, která na vítězku Satkovou ztratila 0,30 vteřin. Výsledek ji ale stačil na to, aby potvrdila, že na olympiádu v Tokiu pojede ona.  „Mně jsou ty stříbrné medaile víc souzené, ale právě jsem si zajistila olympiádu, a to je něco neuvěřitelného,“ komentuje po dojetí čerstvá vicemistryně světa.

thumb Fiserova ME 300 200„Jsem moc ráda, že zazní česká hymna a že si to s Gabčou užijeme na stupních společně. Trať byla vážně těžká, sledovala jsem jízdy ostatních holek a bála jsem se, že budu kazit. Koukala jsem i na Gabču a fandila ji, ale jak se v jednu chvíli vracela, nevěřila jsem, že zajela tak super čas. Když jsem byla sama na startu, věděla jsem, že je pořád první, ale abych doufala v to, že to někdo pokazí a já to budu mít jisté, to by nebyl náš sport a ani já sama. Já jsem jí to moc přála, jsem vážně šťastná, že si zajela pro zlato – a to, že mám stříbro a k tomu olympijskou letenku, to mě dělá naprosto spokojenou,“ popisuje Fišerová. 

thumb Kneblova ME 300 200Parádně dnes vystartovala i Tereza Kneblová, která ještě na druhém mezičase měla ztrátu 1,45 vteřiny, což by stačilo na medaili. Velká chyba ve spodní části trati ji ale odsunula na 6. místo „Jízdu jsem si opravdu užila, až na tu jednu zbytečnou chybu, ale jinak to bylo nádherné, nikdy jsem takový hukot z tribun neslyšela, i když je tu míň diváků než obvykle. Chyba byla velká, minula jsem jednu ze spodních bran, neměla jsem šanci se tam dostat a musela jsem se dost vracet, ale to se zkrátka stává. I tak to bylo úžasné,“ popisuje svůj první start ve finále seniorského mezinárodního závodu. 

thumb vyhlaseni kanoistky 300 200Dvě Češky na stupních vítězů doplnila třetí Francouzka Lucie Prioux, která na čerstvou šampionku ztratila 8,28 vteřin. „Udělala jsem velkou chybu uprostřed trati, i přesto, že to nebyla ta nejtěžší část. Naštěstí mi zbytek jízdy vyšel perfektně a jsem ráda, že jsem to zvládla,“ popisuje Prioux. „Za 3 týdny budeme mít olympijskou nominaci, tak jsem ráda, že jsem tady mohla startovat a otestovat formu,“ doplňuje francouzská kanoistka.

Odpolední soupeření pokračuje finálem kajakářů a následně týmovými závody obou kategorií. 

 

 

 

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00