• 1

Prskavec si na šampionátu v Brazílii věří na medaili

thumb HilgertovaHned několik nadějí na medaili mají mladí čeští vodní slalomáři před mistrovstvím světa juniorů a závodníků do 23 let v  brazilském Foz do Iguacu, kde se začíná závodit v úterý. Největšími želízky v ohni jsou kajakář Jiří Prskavec nebo loňští juniorští mistři světa na deblkánoi Jan Větrovský s Michaelem Matějkou.

V minulém roce sbíral medaile na mistrovství Evropy, Světovém poháru i mistrovství světa do 23 let. A také v Brazílii se aktuálně nejúspěšnější vodní slalomář Prskavec pokusí přidat do sbírky další cenný kov. „Rozhodně budu spokojený s medailí, ale samozřejmě doufám v tu zlatou,“ věří si na dobré umístění mladý kajakář. Podle vlastních slov je na závod stejně jako každý rok připravený dobře. „V porovnání s minulým rokem je u mě asi největší změna v tom, že jsem konečně zesílil,“ srovnal Prskavec svou fyzičku s předchozím rokem.

Prskavec není jediným českým slalomářem, který se z Brazílie může vrátit s „plackou“. Deblová posádka Jan Větrovský a Michael Matějka budou obhajovat loňské zlato z MSJ v Austrálii. Velké šance mají také české kajakářky Karolína Galušková v kategorii do 23 let nebo juniorka Amálie Hilgertová. „Vím, jak jezdím já, ale jak jezdí moje soupeřky, to jsem letos ještě neměla šanci zjistit,“ prozradila Hilgertová, neteř olympijské medailistky Štěpánky Hilgertové. „Ale věřím si na finále. A myslím, že když se mi závod povede, tak klapne placka,“ neskrývá velká očekávání juniorská mistryně světa z roku 2013.

Přestože český tým letěl do Brazílie s dostatečným předstihem, na místním umělém slalomovém kanále toho kvůli problémům s turbínou slalomáři příliš nenatrénovali. „Minulý rok jsme na závodní trati měsíc předtím trénovali, kdežto tady jen deset dní,“ porovnávala Hilgertová s minulým rokem. Přesto jsou čeští reprezentanti s tratí spokojení. „Kanál mi určitě sedí, je to taková slabší voda, ale od začátku do konce se něco děje. Nejsou tam žádné úplně rovné části, což mi vyhovuje,“ liboval si nad tratí Prskavec.

Pavlína Zástěrová

 

Oficiální stránky MSJ a U23:

http://fozdiguazu2015.worldchampionships.events.slalom.canoeicf.com/

Web: www.kanoe.cz

Více informací a aktuální dění z vodního slalomu sledujte i na našem facebooku: ČSKDV https://www.facebook.com/cskdv.

logo mazda
sponzor
Czech Canoe Teamu U23

Tagy: press, Mistrovství světa, junioři, U23


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00