• 1
  • 2
  • 3

Prskavec se stal mistrem Evropy, ostatní kajakáři bohužel bez medaile

Zlato zůstalo „doma“. Jiří Prskavec vyhrál už počtvrté titul mistra Evropy, a to na domácí trati v Praze-Troji. Na startu finále mistrovství Evropy ve vodním slalomu přitom byli všichni 3 favorizovaní kajakáři – Přindiš ani Hradilek ale na stupně vítězů dnes nedosáhli. 

thumb Prskavec zlato 300 200„Takový úspěch se nikdy neomrzí. Jsem rád, že zrovna v letošní sezoně, která nám nedávala moc šancí na úspěch, se mi to i tak na jediném možném velkém závodě povedlo, navíc doma. Moc si toho vážím. Sice tu není takový dav jako normálně, ale možná o to víc se fanoušci snažili a tlačili nás do cíle, mně osobně to hodně pomohlo,“ popisuje čerstvý evropský šampion Prskavec.

A jestli byl po tolika odjetých závodech nervózní? „Moc jsem nebyl, naopak jsem se ohromně těšil, protože své kamarády z cizích zemí jsem neviděl půl roku a moc jsem se těšil, až si společně zazávodíme. Jsem rád, že jsem dokázal udržet nervy a předvedl nejlepší jízdu této sezony,“ prozradil v cíli Prskavec, který aktuálně vlastní téměř všechny tituly – světový, evropský i republikový.

thumb Prindis ME 300 200Loňský šampion Vít Přindiš předvedl rychlou jízdu, nevyvaroval se však – dle jeho slov – „mikro šťouchu“, který ho odsunul z medailových pozic na 6. místo. „Jelo se mi moc fajn, cítil jsem se ve formě a jezdilo se mi dobře. Ve finále jsem nechal všechno a v cíli jsem překvapivě ani nebyl ‚tuhej‘. Jediné místo, které mi nevyšlo, byla ta desítka. Tu jsem trošku podjel a tím šťouchem jsem si vůbec nebyl jistý, jestli jsem ho vzal rukou, nevím, ale musel být nějaký mikro. V cíli jsem se radoval a najednou tam přiskočil, tak mě to hodně mrzelo,“ říká v cíli Přindiš. 

thumb Hradilek ME 300 200Těsně pod stupni vítězů dnes skončil stříbrný olympionik z Londýna Vavřinec Hradilek. „Myslím, že jsem předvedl maximum, celý víkend se necítím moc dobře, nevím, jestli na mě něco leze, ale jsem trochu vyčerpaný. Mrzí mě, že to vyšlo zrovna teď, ale jsem rád, že jsem předvedl čistou finálovou jízdu,“ komentoval svůj výkon český kajakář, kterému na medaili chybělo 0,46 vteřiny.

Celkově druhý dnes skončil Peter Kauzer, který před 2 lety na ME v Praze-Troji zvítězil. Zlato mu dnes uteklo o 0,52 vteřiny. „Celý den jsem se cítil dobře, ale ve finále jsem do 4.–5. brány nejel moc dobře. Pak jsem to ale napravil. Bojoval jsem a fyzicky to bylo hodně náročné. Ale bylo super znovu závodit. Těsně před startem jsem mluvil s Jiřím (Prskavcem), který mi s úsměvem říkal ‚podruhé už ti to v Praze nenecháme‘, a já mu odpověděl: ‚Tak to si ale budeš muset máknout.‘ Takže on je 1., já 2., ale jsem spokojený,“ s úsměvem vypráví 37letý vicemistr Evropy. 

thumb vyhlaseni kajak 300 200Bronz mezi kajakáři dnes získal Mateusz Polaczyk z Polska. „Jelo se mi celkem dobře, měl jsem malý problém na branách 3 a 4, ale pak od 10. brány už to bylo dobré. Samozřejmě můžete být vždycky rychlejší, ale s dneškem jsem spokojený,“ hodnotil svůj dnešní výkon Polaczyk. 

Kajakáře i kanoistky dnes (19. 9.) čeká ještě týmový závod „hlídek“, který startuje v 15:05.

 

Tagy: press, slalom, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidLitovelGalasportVGDHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00